Ana sayfa Donanım Lenovo”nun dahi çocukları

Lenovo”nun dahi çocukları

0

IdeaPad Y550 ve IdeaPad Y650

Bünyesinde kendine has teknolojik özellikler bulunduran Lenovo IdeaPad Y550, Lenovo Desktop Navigator özelliği sayesinde dosyalar ve diğer sık kullanılan programlar arasında dokunmatik kaydırma çubuğu yoluyla kolayca dolaşmanıza izin veriyor.  Cihazın sahip olduğu Multi-touch pad, web sayfaları veya dosyalar arasında dolaşmanızı, parmak uçlarınızla resimleri büyütüp küçültmenizi, zoom yapmanızı ve düzenlemenizi sağlıyor. 

500 GB kapasitedeki dev hard diski ile tüm arşivinizi sürekli yanınızda taşımanıza izin veren Lenovo’nun dahi bilgisayarı Y550, T6500 – P7350 – P7550 ve P8700 işlemci teknolojisini kullanarak, 4GB DDR3 belleği ve NV GeForce GT 130M 512mb DDRIII ekran kartı ile oyun tutkunlarının başını döndürmeye hazırlanıyor.

üstün teknik özelliklerle donatılmış olan IdeaPad Y550, performansının yanı sıra uzun pil ömrü ile de iddiasını sürdürüyor. 6 hücreli pili ile 3.5 saat kullanım imkanı sunan IdeaPad Y550, tümleşik Blu-Ray optik ile eksiksiz bir bilgisayar deneyimi yaşatıyor.

Lenovo’nun en yeni ürünleri arasında yer alan IdeaPad Y550, zarafetiyle olduğu kadar teknik özellikleriyle de göz dolduruyor. Yüksek performans hedefleyenler için tasarlanmış olan IdeaPad Y550, 15.6″ büyüklüğünde ekranı ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Modern tasarımlı IdeaPad ailesinin en genç üyesi olan Y550,16:9 ekran formatına sahip 1366_768 piksel çözünürlükte ekranıyla tüm film ve fotoğraflarınız için keskin bir görüntü kalitesi ve keyifli bir ortam sunuyor. Ayrıca cihazda bulunan OneKey Theater tuşu ile bir düğmeye basıp normal moddan film moduna geçiş yaparak video ve ses kalitenizi iyileştirmeniz mümkün oluyor.  

Başlı başına bir mulltimedya merkezi olarak konumlandırılan Y650, 16:9 ekran formatında 16.0″ büyüklüğünde ekranı ve JBL marka hoparlörleri sayesinde kullanıcılarını kendisine hayran bırakacak. Grafik tasarımcılar ve bilgisayar oyunu meraklılarına yönelik özellikler barındıran IdeaPad Y650, üzerinde tümleşik veya tercihe göre Nv G105M 256mb DDRIII ekran kartı bulunduruyor. çevredeki ışığa göre ekranın parlaklığını ayarlayan bir sensörü bulunan IdeaPad Y650, bu sayede ekranınızdan tüm ışık koşullarında aynı kalitede görüntü almanıza imkan tanıyor.

4 GB DDRIII bellek, 500 GB hard disk ve Intel’in Centrino 2 platformundaki P8600 işlemcisi sayesinde bilgisayarınızda gerçekleştireceğiniz zorlu işlemlerin üstesinden kolayca gelebilen Y650, geniş ekran boyutu sayesinde masaüstü bilgisayarları aratmıyor. 1.3 Megapiksel dâhili web kamerası ile bilgisayar başında geçirdiğiniz dakikaların keyfini arttıran Lenovo IdeaPad Y650’yi, 6 hücreli pili sayesinde kesintisiz olarak 3.5 saat kullanabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here