Ana sayfa Haber Lenovo Intel Xeon işlemcili yeni P70″i duyurdu

Lenovo Intel Xeon işlemcili yeni P70″i duyurdu

0

 

 

Lenovo, Intel’in henüz tanıttığı Xeon işlemci modelini taşıyan yeni bir laptop modeli duyurdu. Lenovo ThinkPad P70 olarak adlandırılan model 17″ ekran büyüklüğüne sahip ve yaklaşık 2,83kg ağırlığa sahip. İşlemci modeli, Xeon E3-1500M v5 olarak geçiyor ve işlemci hızı, yeni bir model olması nedeniyle netlik kazanmış değil. Grafik birimlerinde NVIDIA Quadro Graphics işlemci var, 64GB’lık DDR4 RAM ve 2TB hibrit hafıza birimleri ile donatılmış. 512GB’lık SSD veya 1TB ile kullanılabilir. 

Lenovo’nun ThinkPad P70 için belirlediği kullanıcı kitlesi, kurumsal pazar, yani Windows 10′un yaklaştığı en popüler kitle hedefi içerisinde. Bu konuda Lenovo, pek yalnız değil çünkü Dell, Acer Intel-Windows 10 ile birlikte projelerini gerçekleştirmeye başladılar bile. 

Lenovo ThinkPad P70‘de, akıllı kart okuyucular, hızlı bağlantılar için Thunderbolt 3 girişleri ve X-Rite Pantone isimli bir renki sensörü bulunuyor. Bu renk sensörü, klavyenin ortama göre aydınlatılması ile ilgili.

Yeni ThinkPad P70’in iki farklı versiyonu var; bir model 1920×1080 çözünürlüklerde, diğer üst segment olan ThinkPad modeli ise 3840×2160 çözünürlükte.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here