Ana sayfa Donanım LENOVO IDEPAD U330

LENOVO IDEPAD U330

0

Sağlamlık ve güvenlik arayanlara

LENOVO IDEPAD U330

İdeaPad sınıfının U serisi, adını “Ultra Portable” kelimesinden alıyor. U330 da, hem mobilite hem de gelişmiş özellikler bakımından kullanıcıların beklentilerini karşılayabilecek bir ürün. 13.3 inç”lik ekran boyutu, birçok uygulama için yeterli alan sunuyor ve 2 kilogramın altındaki ağırlık da, notebook”un özellikleriyle birleştiğinde ürünü taşınabilir bilgisayarlar arasında öne çıkaran bir nitelik oluyor.

İlk bakış

U330″un LED aydınlatmalı ince ekranı, sağlam bir kapak yapısıyla desteklenmiş. Ekran çerçevesiz tasarlanarak görüş alanı daha geniş tutulmuş. Ekranın iç tarafında da parlak tasarım dikkat çekiyor. U330″ün Web kamerası ise 1.3 Megapiksel çözünürlükte.
Tam boy klavye tüm uygulamalarda kullanıcı rahatlığı sağlayacak şekilde tasarlanmış. üst kısımdaki dokunmatik tuşlara değişik uygulamalar atanarak zamandan verim alınması amaçlanmış. Bu tuşların görünmez olması ve sadece siz istediğiniz zaman aydınlanmaları kullanıcının konsantrasyonu açısından oldukça faydalı. Touchpad ise hem boyut, hem de kullanım açısından oldukça rahat.

IdeaPad U330, gövdesindeki ekstra tuşla dikkat çekiyor ve ne olduğunu gördüğünüzdeyse sizi oldukça memnun bırakıyor. çünkü bu tuş sayesinde tek dokunuşla sistem geri yükleme imkanınız bulunuyor. Lenovo, U330″a Lenovo’nun yedekleme yazılımına bir kısayol tuşu ekleyerek verilerinizin daha da güvende olabilmesini sağlamış. Bu tuşa Lenovo U3300 kapalıyken de basabiliyorsunuz. Böylece notebook sistemi geri yükleme-yedekleme yazılımıyla açılıyor. Windows”a girmeden önce antivirüs yazılımını çalıştırabilmeniz de bu sistemin bir diğer avantajı. Güvenlik özellikleriyle dikkat çeken ve bu konuda tam not alan Lenovo U330″un yüz tanıma özelliğinden de bahsetmemiz gerekirse, bu özelliğin sorunsuz çalışması dışında, çok kısa bir süre içinde sonuç verebilmesi de ekibimizin beğenisini kazanan noktalardan biri oldu.

Performans
Ideapad U330″un özelliklerine baktığımızda, Intel Montevina platformu ve AMD”nin switchable graphics teknolojisini görüyoruz. Bu özellikler, notebook”un sınıfındaki güçlü aktörler arasındaki yerini şüphesiz sağlamlaştırıyor. ATI Switchable Graphics, U330’un tümleşik görüntü yongası yanında ATI kökenli bir ekran kartı yongası da taşıdığı ve bilgisayarı kullanırken bu yongalar arasında seçim yapabileceğiniz anlamına geliyor. Bu özelliği etkin bir biçimde kullanabilmek için, pil ömrüne ihtiyacınız olduğu durumda tümleşik yongayı, grafik performansı istediğinizde ise harici ekran kartı yongasını kullanabiliyorsunuz. Böylece U330, görsel uygulamalarda da yüksek performans sağlayan bir notebook”a dönüşüyor. İki bellek modülü, toplam 2 GB. Ancak satın alma sırasında belleği yükseltme şansını da bulunuyor.

Yazılımlar

Lenovo’nun IdeaPad U330 modeli, sağlam bir yazılım desteğiyle geliyor. Yukarıda bahsettiğimiz yedekleme tuşuyla çalışan yazılımın yanında, disk koruma sistemi de bu önemli yazılımlar arasında göze çarpıyor. Bu sayede, notebook sarsıldığında sabit disk geçici olarak durdurularak hasarlardan korunmuş oluyor. Bu noktada eğer araçlardaki sarsıntılardan ötürü taşınabilir bilgisayarın sürekli durdurulması ihtimali aklınıza geliyorsa, Lenovo U330″un bu testten başarıyla geçtiğini belirtelim. Bilgisayar sürekli sarsıntıları algılayarak durdurup durdurmamaya karar verebiliyor, yani bir araçtayken de, U330 görece şiddetli sarsıntılarda korumaya geçiyor.
Pil ömrüyse sınıfı için oldukça başarılı, hatta düşük pil tüketim modunda çalıştırdığınızda çok daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak yine de daha uzun pil ömrü elde etmek için taşınabilir bilgisayarınızı bu sıcak günlerde güneşin altında pek çalıştırmamaya dikkat etmek gerekiyor. Lenovo U330, her ne kadar sessiz çalışan fanlarıyla sizi hiç rahatsız etmese de bu konuya dikkat etmek gerekiyor. Fanlardan bahsederken U330″un bu konuda da beğenimizi kazandığını belirtelim. çalışırken neredeyse hiçbir uğultu duyulmuyor.

Bağlantı özellikleri

Lenovo Ideapad U330, bu sınıftaki bir notebook”tan beklenen bağlantı özelliklerini de sağlayarak bir artı daha kazanıyor. Bluetooth”un yanı sıra kablosuz bağlantı da olmazsa olmaz özellikler arasında yer almış.

Sonuç

Lenovo Ideapad U330, birçok etkileyici özelliği bünyesinde toplayan ve her yeni modelle büyülenen bir teknoloji sever de olsanız, uzun yıllar sizinle olabileceğini hissettiren bir bilgisayar. öncelikle yine “Switchable Graphics” özelliğini vurgulamak gerekiyor. Bu özelliğiyle U330, profesyonel kullanım için çok uygun bir taşınabilir bilgisayar olmanın yanı sıra, ofis uygulamalarını sıklıkla kullandığınız için yüksek kalitede görsel uygulamalardan ya da pil ömründen vazgeçmek zorunda olmadığınızı kanıtlıyor. Hızlı ve güçlü performansı da notebook”un başarılı özelliklerini vurguluyor. Diğer yandan gelişmiş güvenlik özellikleri, içinizin her zaman rahat olmasını sağlayabilecek nitelikte. Son olarak yazılım desteğiyle paranızın tam karşılığını aldığınızı hissedebilirsiniz.

www.lenovo.com.tr

1887 Dolar

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here