Ana sayfa Donanım Lenovo G585

Lenovo G585

0

AMD”nin gücü adına!
 

Dizüstü bilgisayar konusunda akla gelen markaların başında Lenovo gelir. Bu ikonik marka bir teknoloji şirketinin tüketici nezdinde sahip olması gereken tüm algıları barındırır; sağlamlık, güven, üst düzey teknoloji gibi. Bu noktadan hareketle pozitif hislerle yaklaştığımız AMD işlemcili G585″in gerek teknoloji gerekse kullanım özellikleri beraberindeki kapsamlı test makalesi ile karşınızdayız. Lenovo G585, öncelikle tasarım açısından klasik dizüstü bilgisayar çizgilerini size sonuna kadar yaşatıyor. Kapağındaki prestijli Lenovo logosunun ardında ön panelinde parlak bir LED ekranla çevresinde şık bir kaplamayla bizi karşılıyor. Klavye ve mouse”u ise çizginin dışına çıkılan ilk noktalar arasında. Klavye tuşları kare yerine kenarları yuvarlatılmış tasarımıyla dikkat çekici. Bu konu, hoş bir görüntü detayı oluştururken mouse ise geniş bir alan kaplayıp sizi farklı işlemlerde kolay kullanım olanağı ile başbaşa bırakıyor. Ancak sağ ve sol tıkın kullanımı bir alışma süresini gerekli kılıyor, biraz zor bir kullanım sunuyor bu bölüm size. Genel itibariyle mouse”u sıklıkla kullanan kişiler Lenovo G585 ile “alıştıktan sonra” rahat edebilecek. Klavye tuş yükseklikleri makul seviyede ve tuş aralıkları da 2.5mm düzeyinde. Kullanım genel olarak hızlı yazı yazan kişiler için ideal özellikler sergiliyor.
 

 
Donanım özelliklerinde 1.4 GHz hızında çalışan AMD E1-1200 işlemci, 2GB RAM, 320 GB Hard Disc Drive uyumlu ve dengeli bir birleşim sunuyor. Aynı anda 3 işleme kadar tatmin edici bir kullanım sunuyor. Performans, bir netbook seviyesini 15.4 inç ekranda yaşatmak gibi bir temadan hareket ediyor aslında bu modelde. Bu boyuttaki bir HD LED ekranla geliyor olması video izlerken tatmin edici bir düzey yansıtmakla birlikte güneş ışığı karşınızda olduğunda ekran yansıma düzeyi biraz fazla. Yine de ofis ve ev içindeki kullanımlarda ekran gayet iyi sonuçlar sergiledi. Windows 8 işletim sistemli Lenovo G585″in DVD player”ı ve arabirimleri de kullanım açısından çokyönlülük sunmayı başarıyor. İki adet USB 3″e sahip olduğunu da belirtelim.

 

Lenovo G585 ile güncel oyunları oynamak mümkün değil. Hız unsuru örneğin 2011 oyunlarında tatmin edici olmakla birlikte en yüksek grafik ayarları için eski oyunlarda da performans yeterli düzeyde değil. Renklerin uyumu ve kontrast LED ekranda oldukça iyi. 6 hücreli Lit-iyon pilli dizüstü bilgisayarla mobil kalma süreniz 6 saat civarında.
 
lenovo
 
Şarj dayanıklılığı tatmin edici ve ayrıca şarj cihazının kompakt olması da hoş bir detay. Windows 8 işletim sistemli ve 15.4 inç ekrana sahip bir aygıt, üstelik uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor.

www.lenovo.com.tr
Artıları: Performans, rahat kullanımlı klavye ve uzun şarj dayanıklılığı
Eksileri: Ekran, ağırlık.
Puan: 87
Fiyat: 1160 TL

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here