Ana sayfa Haber Lenovo”dan yeni akıllı telefonlar ve yeni strateji

Lenovo”dan yeni akıllı telefonlar ve yeni strateji

0

4 Eylül’de gerçekleştirilen IFA 2014 Berlin fuarı, aslında sadece ürün lansmanı olarak değil firmaların kendi sahalarında kozlarını oynaması olarak teknoloji gündemine damga vurdu. Farklı bir duruşu olan Lenovo da, mobil platformlardaki gücünü pekiştirmek adına Vibe serisinden X2 ve Vibe Z2‘yi tanıttı. Bu yeni akıllı telefon modellerinden Vibe Z2′yi şirket, multimedya telefonu olarak tanımlıyor. 13 megapiksel arka kamera ile 8 megapiksellik arka kamera cihazın multimedya özelliklerine güç katarken, 5.5″ 720p ekran ile diğer multimedya mecralarını da sorunsuz kullanıcılarına sunmasını sağlıyor.

Multimedya özelliklerinin yanısıra, cihazda 64-bit desteği ile birlikte dört çekirdekli Qualcomm işlemci, 32 GB dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca, çift SIM kart desteği de cabası. Cihazın tasarımı gerçekten dikkat çekici.

 

Lenovo Vibe X2 ise, diğer cihaza nazaran daha “kompakt” tasarım ile dikkat çekiyor. 5″ 1080p ekran bulunduran X2’nin altyapısını sekiz çekirdekli  MediaTek M6595 işlemcisi sağlıyor. Lenovo‘nun, Vibe X2‘deki kozu ise; cihazın pil koruma gücü. Lenovo, işlemcinin güç koruma özellikleri bulunduğunu belirtti. Cihazın kamera özellikleri ise, 13 megapiksellik arka kamera ve 5 megapiksel ön kameradan oluşuyor. 

Lenovo Vibe X2‘nin şirket tarafından açıklanan ilginç bir özelliği bulunuyor; Vibe X2, çok katmanlı olarak tasarlanmış, yani cam panelin altında üç tane daha renkli panel yerleştirildi. Günlük kullanımda çok fazla kendini belli etmese de, sitil olarak farkını ortaya koyuyor.

Cihazın alternatif renkleri ise şu şekilde:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here