Ana sayfa Donanım Lenovo”dan teknoloji devrimi: ThinkPad Helix

Lenovo”dan teknoloji devrimi: ThinkPad Helix

0

Lenovo, ThinkPad ailesinin en yeni üyesi ThinkPad Helix, ultrabook performansını tabletin mobilitesiyle birleştiriyor

İlk olarak bu yılın başında Las Vegas”ta düzenlenen ve dünyanın en büyük teknoloji şovu olarak adlandırılan CES”te (Consumer Electronic Show) tanıtılan ThinkPad Helix, Türkiye”de satışa sunuldu. Dünyanın en büyük PC üreticilerinden Lenovo”nun Windows 8 işletim sistemli en yeni ürünlerinden Helix, kurumsal cihazlar segmentindeki tüm ezberleri bozarak, ofislerde yeni bir çağ başlatıyor. Aynı anda hem şık bir ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar hem de mobil yaşama eşlik eden tablet olarak kullanılabilen ThinkPad Helix, teknolojiden beklentisi yüksek kullanıcıların vazgeçilmez cihazı olacak.
 

10 saate varan pil ömrünün ve sağlam Windows 8 ara yüzünün yanı sıra, Helix çalışmanıza, dosya paylaşmanıza veya internette gezmenize yardımcı olacak dört farklı kullanım seçeneği de sunuyor.

Nasıl mı? Ultrabook cihazlarının tüm özelliklerine sahip olan ThinkPad Helix”in 11.6 inç”lik tableti çıkarılarak, güçlü bir Windows 8 tablet bilgisayara dönüşebiliyor. Bu sayede vPro destekli ince, tam fonksiyonel 3. nesil Intel Core işlemcili tablet bilgisayar haline gelen Helix, bu kullanım şekliyle sadece 835 gram ağırlığında.

Diğer dönüştürülebilir cihazlardan farklı olarak bu yenilikçi “sök ve çevir” ekranı 180 derece döndürerek, Helix”i mini bir sinema ekranına ya da sunum merkezine dönüştürmek de mümkün. Bu noktada kullanıcılar, ekranı aşağıya doğru katlayarak, tablet kullanımına geri dönebiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here