Ana sayfa Donanım Leica M9

Leica M9

0

Günümüzden geçmişe bir bakış
 

Leica M9 rangefinder fotoğraf makinesi için özel bir teknoloji değerlendirmesi gerektiğini daha görür görmez hissetmiştim. M9, belirli ve klişeleşmiş birçok fotoğraf makinesi ana öğesinden farklı ve özel bir ürün konumunda yer almayı hak ediyor. Dünyanın en küçük full frame sistem kameralarından olan Leica M9, Leica”nın uzun bir geçmişse sahip olan rangefinder sistemini sürdüren son model olması nedeniyle M System”in 50 seneyi aşkın deneyimini en son teknolojik özelliklerle birleştiriyor. Yüksek çözünürlüklü görüntü sensörüyle üstün performanslı Leica M lens ve özel veri işleme kombinasyonunu bir arada sunan Leica M9 fotoğraf makinesi her türlü çekim koşullarında mümkün olan en iyi görüntü kalitesini sunmasıyla dikkat çekiyor.
 
leica
 
M9 Leica M4-P, M8 modelleriyle ilişkilendirilebilir dış görünüşe ve ayrıca birçok D-SLR”den daha küçük boyutlarda olan retro bir tasarıma sahip ve 139 × 37 × 80mm ölçülerinde. Geniş bir görüntü sensörüne sahip olmasına rağmen Leica M8 modelinin kompakt boyutlarını devam ettiriyor. Kameranı sağlam ve tek parça metalden gövdesi magnezyum alaşımlı malzemeden üretilmiş. Kamera gövdesinin üst ve alt kısımlarında sağlam pirinç destekler kullanılarak Leica M9 fotoğraf makinesinin zorlu koşullarda dahi rahatlıkla kullanılabilmesi sağlanmış. Eski fotoğraf makinelerinin günümüz teknoloji koşullarıyla birleşimi M9. Makinenin üst kısmındaki deklanşör butonu, çekim modları ve birçok buton bulunuyor ve başarılı konumlandırma sayesinde yanlışlıkla herhangi birine isabet etme şansınız yok denecek kadar az. M9″un arka kısmında görüntü için kullanılacak hiçbir buton bulunmuyor. Makine ele o kadar güzel oturuyor ki kavrayışta en ufak bir sorun dahi yok.

 

18 megapiksel çözünürlük

M9 dijital nesle inat fantezi bir otofokus makine. 18 megapiksel çözünürlüklü görüntü sensörü Leica M9 dijital fotoğraf makinesi için özel olarak tasarlanıp geliştirilmiş. 35mm film formatı ölçülerinde fotoğraf çekimine olanak tanıyan full frame Leica M9 fotoğraf makinesi tüm Leica M tip lenslerle uyumlu. M9 kameranın diğer bir özelliği de, üretici firmanın müşterilerine kulak vermesi sonucu geliştirdiği ISO ayar butonu. Bu özellik sayesinde fotoğrafseverler menüyü kullanmak yerine diledikleri çekim ayarını seçerken parmaklarını bu butona basılı tutuyorlar.

M9″un CCD görüntü algılayıcısı Kodak tarafından özel olarak bu model için geliştirilmiş. Bu özel tasarım ve geliştirme sonucunda full frame M9 fotoğraf makinesi ile yüksek çözünürlükteki dijital fotoğraflar çarpıcı bir kalitede elde edilebiliyor. M9 dijital fotoğraf makinesi yeni, mikroişlemci kontrollü, sessiz deklanşör yapısı ile 1/4000 saniye enstantaneye kadar çekim hızlarını destekliyor. Bu sayede fotoğrafseverler maksimum diyafram açıklığında dahi seçmeli netleme yaparak yaratıcı görüntüler üretebiliyorlar.
 

leica m9
 

Sezgisel kullanım

M9 full frame dijital fotoğraf makinesi sade, basit yapısı ve sezgisel kullanım özellikleri ile fotoğrafseverlerin tamamen çekim odaklanmalarını sağlıyor. Kameranın 2.5 inç boyutundaki LCD ekranı çekim ve izleme işlemlerini kolaylaştırırken sık kullanılan başlıca fonksiyonlara menü üzerinden rahatlıkla erişilebiliyor.

Leica M9 full frame fotoğraf makinesi manuel sensör temizliği için özel bir fonksiyona sahip.Leica M9 klasik görünümlü modern bir fotoğraf makinesi olarak günümüz modern görünümlü makinelerin, üst fiyat segmentlerde yer alan bir alternatifi durumundadır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here