Ana sayfa Donanım Leica M9-P geldi!

Leica M9-P geldi!

0

Leica”nın profesyonel fotoğrafçılar için geliştirdiği Full Frame Leica M9-P dijital sistem fotoğraf makinesi, dünya pazarı ile aynı anda Türkiye”de…

Rangefinder olarak sınıflandırılan ürün yelpazesinde Leica M9 modelinin yanında konumlandırılan Leica M9-P, özellikle profesyonel fotoğrafçıların beklentilerine cevap verebilecek şekilde geliştirilmiş. Büyük başarı kazanmış olan önceki M9 modeli ile benzer teknik özelliklere sahip olan M9-P, dijital sistem fotoğraf makinesinin kompakt gövde yapısında, 18-megapiksel 24x36mm Full Frame (35 mm film formatında) görüntü sensörü ve özel görüntü işleme yöntemleri bulunuyor. Leica M9-P sistem fotoğraf makinesinin LCD ekranı sadece çizilmeye karşı dayanıklı değil; aynı zamanda neredeyse kırılmaz denebilecek kadar da dayanıklı bir yapıda. Leica M9-P”nin safir kristal LCD ekranı öylesine sert ve dayanıklı ki, yüzeyine ancak elmas kesmede kullanılan cihazlarla zarar verilebiliyor. Ayrıca LDC ekranda yansıma önleyici katman kullanılarak, ekranda daha sağlıklı bir görüntü kalitesi elde edilmiş.
 
Tıpkı Leica M9 modeli gibi Leica M9-P modeli de ayna kullanılmayan yapısıyla neredeyse hiç duyulmayan perde sesi sayesinde fotoğraf severlerin çevrelerine rahatsızlık vermeden ya da fark edilmeden çekim yapabilmelerine olanak tanıyor. Ayrıca daha uzun pozlama sürelerine gerek duyulduğu ve fotoğraf makinesinin sabit kalması gerektiği durumlarda cihazın “Soft Release” modunda deklanşöre hafifçe baskı uygulanması çekimin gerçekleşmesi için yeterli oluyor ve sonuçta keskin netlikte fotoğraflar elde edilmesi sağlanıyor. Son derece dayanıklı ve sağlam bir yapıya ve uzun kullanım ömrüne göre tasarlanmış olan Leica M9-P dijital fotoğraf makinesi neredeyse mevcut tüm Leica M serisi objektifler ile kullanılabiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here