Ana sayfa Donanım Leica D-Lux 3

Leica D-Lux 3

0

Leica şık tasarım ve üstün kaliteyi ufak bir gövdede birleştiriyor

Leica D-Lux 3
Geleneksel fotoğrafçılığın en önemli markalarından olan Leica, dijital fotoğrafçılık alanında da iddiasını sürdürüyor. Dünya genelinde fotoğrafçılık standartlarını belirleyen bir marka olan Leica”nın yeni modellerinden D-LUX 3, 10 megapiksel fotoğraf kalitesi, gelişmiş ayar özellikleri ve Leica optik kalitesini tek bir gövdede birleştiriyor. D-Lux 3, kompakt sınıfında olmasına rağmen sahip olduğu manuel özellikler ile de test süremiz boyunca yanımızdan ayıramadığımız bir makine oldu.

D-Lux 3, gümüş ve siyah olmak üzere iki farklı gövde rengi seçeneğine sahip. Klasik bir görünüme ve köşeleri yuvarlatılmış bir tasarıma sahip olan D-Lux3″ün gövdesi alüminyum karışımlı metal. Böylece sağlam bir forma bürünürken şıklığından da ödün vermeyen bir görünüm elde etmiş. D-Lux 3, 2.8 inç büyüklüğündeki ekranı ile 16:9 formatındaki görüntüleri dahi tek bir karede görüntüleyebiliyor. Arka yüzün büyük bir kısmını kaplayan LCD ekranın sağ tarafında bazı menü tuşları ile navigasyon düğmesi bulunuyor. Mod geçişlerini yapabileceğiniz teker, açma-kapama düğmesi ve zum kontrolü, pek çok makine gibi makinenin üst kısmında bulunuyor. Objektifin üzerinde bulunan kontrol düğmesi ile farklı çözünürlükteki üç resim formatını (16:9, 3:2 ve 4:3) destekleyen D-Lux 3″ün objektifinin sol tarafında ayrıca manuel focus-autofocus ve makro autofocus kontrolü bulunuyor.

Leica DC Vario-Elmarit 1:2.8-4.9/6.3-25.2 ASPH zum lensi küçük resim formatında 28-112mm arası geniş bir odak uzaklığı aralığı sunarken, geniş açıdan tele objektife kadar yaratıcı resim kompozisyonlarına olanak veriyor. Ayrıca, profesyonel fotoğraf makinelerinde var olan denetimleri bünyesinde barındıran kompakt bir ürün olan D-Lux 3, kullanıcıya da geniş bir yaratıcı alan sağlıyor. Sınırsız çekim özelliği bulunan D-Lux 3″ün ayrıca 3 farklı seri çekim modu bulunuyor. RAW formatta çekim yapabilen D-Lux 3, profesyonel özelliklerini burada da ortaya koyuyor. Auto, Program AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE ve Manual çekim modları bulunan D-Lux 3, daha amatör kullanıcılar için 17 farklı senaryo sunuyor. Entegre resim sabitleyici özelliği ile zor aydınlatma koşulları da dahil, tüm fotoğraf koşullarında kullanıcının kamerayı titretmesini engellemek için ek koruma sağlıyor. Leica D-Lux 3, 64 MB SD kart, pil şarj cihazı, güçlü şarj edilebilir pil ve kapsamlı bir yazılım paketiyle (Adobe Photoshop Elements 4.0 (PC)/3.0 (Mac), Quicktime Movie Player) birlikte sunuluyor.
Fotoğraf kalitesini oldukça beğendiğimiz D-Lux 3, tüm özellikleri ile hem amatör hem profesyonel fotoğrafseverlerin yanlarından ayıramayacakları bir makine olmaya aday.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here