Ana sayfa Haber Legrand ve Samsung ortaklıklarını açıkladılar

Legrand ve Samsung ortaklıklarını açıkladılar

0

Samsung, IoT alanındaki çalışmalarına geçtiğimiz yıl satın aldıkları SmartThings startup’ı ile birlikte hız kazandırdılar. Bu anlaşmanın ardından IoT alışverişi gerçekleştirecekleri bir firmayla, Legrand ile ortaklık anlaşmasında bulundular. Duyuruya göre, Samsung ve Legrand kendi teknolojilerini bina sistemlerine, otel ve diğer büyük yapılarına yansıtacaklar ve bu yapılar daha teknolojik olacak.

2015 yılında “Eliot” programıyla Legrand süreçlerini internet üzerinden online çözümler getirerek devam ettirdiğini duyurmuştu. IoT tarafındaki geliştirmeleriyle, bağlı cihazların erişimini sağlayarak kullanıcı ve profesyonellerin ürünleri yönetmesine imkan sağlıyor. Kullanıcılarına ve profesyonellere kalıcı fayda sunmak üzerine oluşturulan bu programın temelinde de Legrand, teknolojiyi verimli kullanmayı kurum felsefesi olarak işlemişti. Bu yepyeni sürecin yeni ortaklığı ise Samsung“dan geldi. Bina, elektrik ve dijital altyapıları için ürün ve sistemler konusunda uzman marka Legrand, teknoloji devi Samsung ile teknolojik partnerlik anlaşması imzaladı. 

Akıllı otel odalarından yemek sipariş verme, ışık kontrol mekanizmaları ve her odanın sıcaklık derecesini farklı ayarlayabilen, enerji tüketimini ölçen, gösteren ve buna göre enerji tasarrufunu sağlayan sistemler artık günlük hayatımızda. Son kullanıcı tarafından ek bir cihaz ya da yazılım kullanılmadan tüm kişisel ayarlar yapabilme rahatlığı Legrand akıllı cihazlar ve elektrik sistemleri ile sağlanıyor. Günlük hayatta kullanılan teknolojiyi otel konforu ile birleştiren Legrand, otel otomasyon sistemleriyle Samsung markalı ürünleri birbirine kablosuz olarak bağlıyor. Otel misafirlerinin, tüm ihtiyaç ve isteklerini Samsung markalı TV ve tablet üzerinden otel yetkililerine iletme fırsatı sunabilen otomasyon sistemlerini artık Legrand oluşturuyor. özellikle otel kullanımı için tasarlanmış Samsung TV setleri, kablosuz ağlarla sisteme bağlanmış oda kullanıcısı tarafından çalıştırılabiliyor. Oda içindeli enerji tüketimini sürekli azaltılırken müşterinin konfor düzeyini maksimuma çıkartan uygulama, uzaktan kontrol sistemi ile yılda 20% ile 30% oranında enerji tasarrufu da sağlanmış oluyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here