Ana sayfa Haber League of Legends VS Dota 2 efsane hareketler..!

League of Legends VS Dota 2 efsane hareketler..!

0

DFC İsminde ki bir araştırma firmasının yapmış olduğu açıklama Moba (Multiplayer Online Battle Arena) dünyasının iki oyun kitlesini karşı karşıya getirdi desek yeridir. Hararetli tartışmalar hızla kulaktan kulağa yayılırken DFC isimli şirket haber ve içeriklerini bir anda web sayfalarından kaldırarak sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranmaya devam etti.

Steam verilerine göre Dota 2 günlük aynı anda online kullanıcı sayısı olarak 250.000 Civarında olsa da DFC kalkıp Dota 2 League of Legends”ın üstünde rakamlara ulaştı online kullanıcısı daha fazla vb vb gibi araştırmaları kaynaksızca ortaya sürerek ki pardon kaynaksızca demeyelim xfire gibi bir yapılanma ellerinde olsa da orada bile LoL”ün oynanış durumu Dota 2 den daha fazla iken ters bir iddia ile iki firmayı karşı karşıya getirmeye çalışmış gibi durmaktadırlar.

LoL”ün günlük ortalama online kullanıcı sayıları 5 milyon, ulaştığı en fazla online sayısı 12 milyon gibi rakamları bulurken DFC”nin niye böyle asılsız bir iddia ile iki oyun sever grubu birbirlerine karşı kışkırttığı hala anlaşılabilmiş değil. Riot Games zaten dönemlik olan raporlarında sürekli istatistiksel bilgi verirken Valve bu durumla ilgili hiçbir açıklama getirmiş bulunmamaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here