Ana sayfa Oyun League of Legends EU

League of Legends EU

0

League of Legends’ı DotA-Allstars’dan farklı yapan şey kendi içerisinde barındırdığı gözünüzün diğer oyunlardan aşina geleceği Mastery, Rune ve Summoner sistemidir.
 

League of Legends, temelinde Warcraft III için geliştirilmiş DotA-Allstars haritasının eski düzenleyicisi / yapımcısı Guinsoo’nun elinden çıkmış kaliteli bir projedir. Guinsoo çevresinde bir kadro oluşturarak Riot Games firmasını kurmuş ve DotA’nın Starcraft üzerinden temel aldığı AoS (Aeon of Strife) konseptini temel alacak bir oyun olarak geliştirmeye başlamıştır. Oyun endüstrisi firmalarının dikkatini çekmeyi başaran Guinsoo birçok firmadan finansal destek görmüş ve oyunu tam hızıyla geliştirmeye başlamıştır. önceleri kapalı betada çok az kullanıcıya hitap edip onları dinleyerek oyunun yeni sürümünü League of Legends’ı oynamak isteyenlerin beğenisine sunmuştur. Birçok siteden oyunculuğa ve oyun yapımcılığına getirdiği yeni bakış ile yüksek notlar edinmeyi başarmıştır.
 
league of legends EU
 
League of Legends server bağlantısı ücretli değildir, Mac deki en son sürümü “Collector’s Edition” ile bir adım önde ekstralarla başlarsınız. Ayrıca League of Legends kendi içerisinde bir mağaza barındırmaktadır ve bu mağazada oyun içerisinde kahramanınızın daha değişik bir kaplama ile görüntülenmesini sağlayacak, oyun içerisinde kullanabileceğiniz yeni kahramanları açabilecek ve “Rune” adını verdiğimiz size ekstra güç sağlayacak şeyleri satan bir mağazası bulunmaktadır. Rune dışındaki hiçbir şey size oyunda aktif bir ekstra güç sağlamaz. Rune’lar da oyun içerisindeki para ile alabileceğiniz şeylere dahil değildir. Daha fazlası için aşağıdaki “IP(Influence Point) ve RP(Riot Point) nedir?” başlığı altında yazanlara göz atabilirsiniz.

 

Summoner nedir?

League of Legends içerisinde DotA’dan farklı olarak kahramanınızı oyuna bir Summoner’ın (yani sizin) dahil ettiği konsepti üzerine kurulmuştur ve oyundaki kahramanlar dışında Summoner’ınız da seviye atlayabilir, oyun dışında güçlenebilir ve edindiği özelliklerle yeni Mastery’ler, Rune’lar ve Summoner Spell’ler kullanmaya başlayabilir. Şu an için maksimum Summoner seviyesi 30’dur.
 

league of legends
 
Experience/Level Sistemi nedir?

League of Legends’da kazandığınız ve kaybettiğiniz her oyun için belirli bir tecrübe puanı (Experience Point) ve hüküm puanı (Influence Point) kazanırsınız, tecrübe puanı kazandıkça Summoner’ınız seviye atlar ve daha güçlü hale gelir. Kahramanlarınıza kahramanınızın yetenekleri dışında ekstra destek verecek iki adet büyü ekleyebilir ve bunu oyun içerisinde kullanabilirsiniz. Hüküm puanı ise League of Legends mağazasından çeşitli ürünleri satın almanıza yarar.

 

Influence Point nedir?

Influence Point kazandığınız ya da kaybettiğiniz herhangi bir oyundan sonra oyunun belirli hesaplar yaparak size verdiği hüküm puanıdır, hüküm puanı ile oyun içerisinde size ekstra güç kazandıracak, Rune kitabınızın sayfalarını doldurabileceğiniz Rune’ları satın alabilir ya da oyunda oynamak üzere Summoner’ınızın kabilesine dahil edebileceğiniz kahramanları satın almanıza yarar. Influence Point kesinlikle para ile satın alınabilen bir şey değildir. Influence Point edinebilmek için herkesin bir oyuna girip, oyun kazanması ya da kaybetmesi gerekmektedir.
 

league of legends eu
 
Riot Point nedir?

Riot Point oyunun mağazasından satın alabileceğiniz size oyun içerisinde farklı görünümler sunacak kaplamaları (Skin) açmanızı ya da eğer oyun oynayıp Inflence Point kazanamayacak kadar aceleci / meraklı biriyseniz istediğiniz kahramanı Influence Point kazanmak yerine Riot Point ile açmanızı sağlar. Riot Point ile 3 ila 7 günlük IP ve EXP kazancınızı iki katı arttıracak “IP Boost” ve “EXP Boost” kartları alabilirsiniz. Rune’lar ise kesinlikle Riot point ile satılmamaktadır.

 

Mastery ağaçları ne işe yarar?

Mastery ağacı kahramanınıza belirli bonus”lar sağlayacak ve Summoner’ınızın seviyesi kadar puan dağıtabileceğiniz bir ağaçtır. Offense(Hücum), Defense(Savunma) ve Utility(Yarar) adında üç ağaç bulunmaktadır ve her birinin kendine özgü bonus”ları vardır.
 

league
 
Adından da anlaşılabileceği gibi Offense daha fazla hasar vermenizi, düşmanınızı daha çabuk yıpratmanızı sağlayacak bonus”lar sağlarken, Defense kahramanınızın daha dayanıklı olmasını, daha fazla hasara karşı gelebilmesine yardımcı olacak bonuslar sağlar ve Utility ağacı ise kahramanınızın yeteneklerinin daha kısa sürede dolması, oyun sırasında mananızın daha hızlı yenilenmesi ve bunun gibi bonus”ları barındırmaktadır. Kahramanınızın türüne göre üç ağacı da Mastery’lerinizi sürekli yeniden dağıtarak istediğiniz tür kahraman ile oynarken daha güçlü olabilirsiniz.

 

Rune Book ne işe yarar?

Rune Kitabı Mastery ağacı gibi size yine ekstra bonus”lar sağlayacak içerisine Rune’larınızı doldurabileceğiniz bir kitaptır, kazandığınız bonus”lar oyun içerisindeki kahramanınıza yansıyacak ve gücüne etki edecektir. Oyun içerisinde Kırmızı (Ofansif Mark’lar), Sarı (Defansif Seal’lar) ve Mavi (Büyü ile alakalı Glyph’ler) olmak üzere 3 farklı Rune ile diğerlerine göre bir hayli güçlü olan az sayıda noktaya yerleştirebileceğiniz Quintessence’lar bulunmaktadır. Rune kitabınızda 9 adet Mark, 9 Adet Seal ve 9 Adet Glyph slotu ile 3 Adet Quintessence slotu bulunmaktadır. Summoner’ınız her seviye atladığında bu slotların yeni bir tanesi daha açılır, ilk seviyede Mark, ikinci seviyede Seal ve üçüncü seviyede mavi Glyph slotu aktifleşir bu üç defa tekrarlandıktan sonra Summoner’ınız seviye 10 ve katı olduğunda Quintessence slotu açılır ve buralara Quintessence yerleştirebilirsiniz.
 

legends
 
Rune’ların Tier 1/2/3 adı verilen gittikçe güçlenen seviyeleri vardır Tier 1 Rune’lar Summoner Seviye 9 ve öncesinde, Tier 2 Rune’lar Summoner Seviye 1o ve sonrasında , Tier 3 Rune’ları ise Summoner Seviye 20 ve sonrasında kullanabilirsiniz. Mark Slotları : Summoner Seviye 1-4-7-11-14-17-21-24-27 de açılır. Seal Slotları : Summoner Seviye 2-5-8-12-15-18-22-25-28 de açılır. Glyph Slotları : Summoner Seviye 3-6-9-13-16-19-23-26-29 de açılır. Quintessence Slotları : Summoner Seviye 10-20-30 da açılır.

League of Legends birebir bir DotA-Allstars kopyası kesinlikle değildir aksine DotA-Allstars’ın ve AoS türünün temel özelliklerine sadık kalarak farklı bir konseptte bir oyundur. Kahramanlarınız yine burada seviye atlarlar, yine amaç karşı takımın ana binasını yıkmaktır ve oyun 25~60 dakika kadar sürer. League of Legends’ı DotA-Allstars’dan farklı yapan şey kendi içerisinde barındırdığı gözünüzün diğer oyunlardan aşina geleceği Mastery, Rune ve Summoner sistemidir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here