Ana sayfa Foto Galeri League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi başladı! İşte şampiyona kadroları!

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi başladı! İşte şampiyona kadroları!

0

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan, canlı yayınlanan karşılaşmaları 500 binden fazla kişinin izlediği online oyun devi League of Legends”in 2017 Şampiyonluk Ligi”nde Türkiye Şampiyonası”nın Yaz Mevsimi ayağı bugün başladı.

Sekiz takımın kıyasıya mücadele edeceği şampiyona öncesi takımlardan ayrılanlar ve transferlerle gelen yeni yüzler ligin şimdiye kadar yaşanan en çekişmeli maçlara sahne olacağının sinyallerini veriyor.

İşte League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi”nde mücadele edecek takımlar!

 

1907 FENERBAHçE ESPOR

1907 Fenerbahçe Espor takımına League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi transfer olan isim Move (Ormancı) oldu. Takımdan yine sadece bir kişi ayrıldı. Ayrılan isim ise Reach (Ormancı).

Geride bıraktığımız League of Legends sezonunda istikrarı sağlayamayarak istenilen performansa ulaşamayan Reach ile yolları ayrılan ekip, kadrosuna çok sağlam bir ismi katarak şampiyonaya başladı. daha önce NA LCS’te Gravity, EU LCS’te ise Unicorns of Love forması giymiş Move son olarak Türkiye’de DP’de oynamış ancak bu macerası uzun sürmemişti.

 

BAUSUPERMASSIVE ESPORTS

BauSuperMassive Esports takımında League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi transfer olan  isimler; Tolerant (Destek), Lethilion (Koç) olurken, takımdan ayrılan isimler Dumbledoge (Destek), Exorant (Koç) oldu.

Dumbledoge”un şoke eden bir kararla SupperMassive”den ayrılmasının ardından takımda destek pozisyonuna genç yetenek Tolerant transfer edildi. Tolerant”ı ilk olarak DP”nin Şampiyonluk Ligi Elemeleri karşılaşmasında izledik. Takımın yeni üyesi bugün başlayan ligle birlikte ilk kez Şampiyonluk Ligi”nde boy gösterecek. Exorant”tan boşalan Koç pozisyonunda da 2015 yılından bu yana koçluğa ara veren Lethillion yeteneğini konuşturacak.

 

çİLEKLER

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi çilekler Takımı”ndan ayrılan isim Ormancı pozisyonunda mücadele eden Rawbin IV”dan boşalan yeri yeni transfer KonDziSan dolduruyor.

Geçtiğimiz mevsim ligde olmayan çilekler, verilen bir mevsimlik aranın ardından takımı taşıyan kolonlardan olan Rawbin IV”ün yerine daha önce Team Turquality ve NumberOne eSports’tan tanıdığımız KonDziSan’ı transfer etti.

 

DARK PASSAGE.BKM EXPRESS

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi Dark Passage.BKM Express takımının yeni transferleri Broken Blade (üst koridor), Cinkrof (Ormancı), Hustlin (Destek), Blumigan (Koç) oldu. Takım adeta baştan kurulurken ayrılan isimler ise şöyle; kaze (üst koridor), Obvious (Ormancı), Rogu (Destek), Tolerant (Destek), Shanei (Koç)

DP kadrosu hüsranla sonuçlanan mevsimin ardından büyük bir reformla baştan inşa edildi. Dört oyuncusuyla yolları ayıran takım, Galatasaray Esports’tan Broken Blade ve EU LCS’ten iki oyuncuyu as kadrosuna kattı. Son olarak Origen’de oynayan genç ormancı Cinkrof ve Giants’ın tecrübeli desteği Hustlin, bu mevsim Dark Passage.BKM Express forması giyecek. Takım ayrıca daha önce Fnatic ve Giants’ta yardımcı koçluk/analistlik yapan Blumigan’ı da koç olarak kadrosuna kattı.

 

GALAKTICOS

Galakticos”a League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi katılan isimler; Rogu (Destek), JungleJuice (Koç), Marshall (üst koridor) oldu. Takımla yollarını ayıranlar ise; Brolia (üst koridor), Veux (Destek) ve PAL (Koç).

Galakticos, yeni mevsime girerken sadece kadrosunu korumakla kalmadı üstüne eklemeyi de başardı. Destek pozisyonunu DP’den transfer ettiği Rogu’yla güçlendiren galaksinin en eğlenceli takımı, 30 Haziran itibariyle cezası bitecek olan Marshall’ı da ŞL’nin 4. haftasından itibaren oynatmak üzere kadrosuna kattı. Ayrıca koç PAL ile yolları ayıran Galakticos’un bu roldeki yeni ismi JungleJuice oldu.

 

OYUNFOR.CREW

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi Oyunfor.CREW takımına iki yeni isim katıldı. Yeni transferler Naehyun (Orta koridor), Mocha (Destek) olurken, Godbro (Orta koridor), Wendelbo (Destek) takımla yollarını ayırdı.

Geçen şampiyonanın son finalisti Oyunfor.CREW, iki Danimarkalı oyuncusuyla yollarını ayırırken bu oyuncuların yerine iki Koreliyle yola devam kararı aldı. Son olarak Origen’de oynayan Naehyun ve onun gibi Güney Kore’den gelen kapalı kutu destek oyuncusu Mocha bu mevsim CREW formasıyla başarı peşinde koşacak.

 

P3P ESPORTS

P3P Esports”un kadrosu League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi baştan aşağı değişti. Takımın yeni transferleri; Rawbin IV (Ormancı), Shoshin (Orta koridor), Amades (Nişancı), Cognac (Destek), Realen (Koç). P3P ile yollarını ayıran isimler ise; Czaru (Orta koridor), DoubleG (Nişancı), Farfetch (Destek), Sleeep (Koç)

Alt koridoruyla yolları ayıran ekip Polonya’da yerel turnuvalarda başarılı performanslar sergileyen Amades ve Şampiyonluk Ligi’nin renkli yüzü Cognac ile bu bölgeye yeni bir başlangıç yaptı. Team Turquality’deki performansıyla gözleri üzerine çeken Shoshin orta koridora transfer olurken, çilekler’in lige çıkmasında büyük payı bulunan Rawbin IV de bu mevsim takımın ormandaki sigortası olacak. Son olarak takım koçu Sleeep yönetimdeki görevine geri dönüp bu rolü daha önce Team AURORA’daki performansından bildiğimiz Realen’e bıraktı.

 

TEAM AURORA

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi öncesi ekibinde büyük değişikliklere giden takımlardan biri de Team Aurora oldu. Takıma yeni katılanlar; Panky (üst koridor), Wisdom (Ormancı), Cheong (Orta koridor), S0NSTAR (Koç). Team Aurora”dan ayrılan isimler ise; Atom (üst koridor), Taikki (Ormancı), React (Orta koridor), rogojinn (Koç)

Team AURORA Alt Koridor hariç diğer üç rolde değişikliğe gitti. CREW’un yaptığı gibi iki Koreliyle anlaşan ekip, daha önce KOO Tigers’ta oynamış ve son olarak Origen’de forma giyen Wisdom’ı ormana transfer ederek bu bölgeyi sağlama aldı. Kore’de Karthus’uyla ünlü orta koridor oyuncusu Cheong ve Türkiye’de koridor aşamasında muhteşem işler çıkaran üst koridor Panky, takım kadrosunu tamamlayan isimler oldu. Takımın son yaması koç bölgesine yapıldı. Geçtiğimiz mevsim birçok kez koç değiştiren AUR, bu mevsime ilk koçluk tecrübesini yaşayacak olan eski EU LCS ve Kore ligi LCK oyuncusu S0NSTAR ile başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here