Ana sayfa Donanım Laptop”ların ekranı hemen değişecek

Laptop”ların ekranı hemen değişecek

0

Taşınabilir bilgisayarlar için ekran sorunu ortadan kalkıyor

Laptop’unuzun ekranı çizildiğinde ya da bozulduğunda sorun hemen halledilebilecek. Bozulan monitörünüzü birkaç saniyede değiştirebileceksiniz.

TV, monitör ve kağıdı HD kalitesinde bir araya getiren Pixel Qi bu kez ise değiştirilebilir laptop ekranları ile bir kez daha gündeme geldi. Firmasının yeni geliştirdiği değiştirilebilir ekranları tanıtan Mary Lou Jepsen, bu fikri Nijerya’daki fakir çocuklarla çalışırken geliştirdiğini anlattı.

“Okulda derme çatma sıralarda 4-5 çocuk bir arada oturmaya çalışıyordu. Verdiğimiz diz üstü bilgisayarlar ise en ufak bir çarpmada yere düşüyordu” şeklinde Nijerya’ya yaptığı yardım gezisini anlatan Jepsen, fakir okullarda karşılaştığı bu durumlar sonrasında pek çok laptop’ın ekranının çizildiğini veya kırıldığını anlatıyor.

üstelik kırılan veya çizilen bu ekranları değiştirmek için en ufak bir teknik bilgi gerekmiyor. Jepsen’in deyimiyle bu işlem ampul değiştirmekten sadece biraz daha zor. Buna rağmen ikna olmadıysanız Jepsen sizi bu konuda güvence veriyor. İşte Jespen’in herkesi şaşırtan sözleri: “11 yaşındaki Nijeryalı kızlar yapabiliyorsa, siz de yapabilirsiniz”.

Jepsen değiştirilebilir ekrana sahip diz üstü bilgisayarların Nisan – Haziran ayları arasında piyasada olacağının müjdesini de verdi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here