Ana sayfa Haber Kurumlar yazıcıları etkin kullanamıyor

Kurumlar yazıcıları etkin kullanamıyor

0
OKI”nin gerçekleştirdiği anket sonuçlarına göre Avrupa ve Ortadoğu”da kuruluşlar “akıllı baskı” teknolojisi ve tekniklerini yeterli düzeyde kullanamıyor.

OKI Printing Solutions tarafından aralarında Türkiye”nin de bulunduğu 16 Avrupa ve Ortadoğu ülkesinde gerçekleştirilen anket; İş Dünyası kullanıcılarının, baskı maliyetlerini düşüren yeniliklerden, dijital baskı çözümleri ve teknolojisi alanında yaşanan gelişmelerden tam anlamıyla yararlanamadığını ortaya çıkardı.
 

OKI”nin iş dünyasına yönelik gerçekleştirdiği “Ofiste neler basıyorsunuz?” adlı anket sonuçlarına göre katılımcıların büyük çoğunluğu kartvizit (% 69), broşür (% 54) ve poster / afiş (% 54) gibi malzemeleri üçüncü partilere yaptırmayı tercih ediyor.

 

Pek çok kullanıcı (%11) ofislerindeki yazıcıların çeşitli malzemelere baskı yapma yeteneğine sahip olmasına karşın baskı kalitesinin tatmin edici olmaması nedeniyle baskı işlerini üçüncü partilere yaptırmayı tercih ediyorlar.

OKI anketi, kurumların dijital baskı sistemlerinin kullanımına ilişkin politikalara sahip olmasına karşılık, çalışanların aynı bilgiye sahip olmadığını gösteriyor. Ankete katılan çalışanlardan sadece yüzde 24″ü çalıştıkları kurumların renkli baskı veya kağıdı çift taraflı kullanma (Dubleks) konularında bir politikası olduğunu biliyor. Yüzde 8″i ise, bu konularda kurumlarının bir politikasının olup olmadığından haberi yok.
 

 

 

Ankete katılan şirketlerin yüzde 62″sinde dubleks yazıcılar olmasına karşılık, çalışanların sadece yüzde 15″i her zaman bu özelliği kullanıyor. Buna karşılık çalışanların yüzde 31″i bu özelliği çok az kullanıyor. Aynı şekilde, bu çalışma gruplarının yüzde 89″u renkli yazıcıya sahip olmakla birlikte sadece yüzde 60″ı her zaman veya sıklıkla bu özelliği kullanıyor.

OKI Türkiye Satış ve Pazarlama müdürü Bensi Nazra, OKI anketinin ortaya çıkardığı sonuçlara dayanarak kurumların baskı sistemlerini etkin bir şekilde kullanabilmeleri için belli politikalar izlemelerinin etkili olacağına dikkat çekerek, “Kurumlar dijital baskı sürecini akıllı bir şekilde yöneterek, kağıt ve toner israfını önlerken, çalışan verimliliğini artırabilir” dedi.
 

Nazra, kurumlarda pratik ve uygulanabilir baskı sistemleri politikasının devreye sokulması durumunda her bir kullanıcının maliyetleri ve çevreyi daha fazla dikkate alan bir şekilde yazıcıları kullanabileceğini vurguladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here