Ana sayfa Donanım Kulaklarınızın bas şampiyonu: Bowers&Wilkins P5

Kulaklarınızın bas şampiyonu: Bowers&Wilkins P5

0

Ve kulaklarınızda gezegenin bas ve izolasyon şampiyonlarından biri…

Bowers&Wilkins, lüks tanımının belki de en üst noktalarında yer alan bir İngiliz ses teknolojileri şirketi. Türkiye”de özelikle Apple ürünleri için docking station+ses sistemi modeli Zeppelin Air ile dikkatleri üzerinde toplayan ses teknolojisi şirketinin mobil kullanıcılar için piyasaya sunduğu ve daha genel bir tüketici kitlesi düşünülerek fiyatlandırdığı P5 hi-fi kulaklığı, son dönemin en etkileyici teknoloji ürünleri arasında yer alıyor. P5, tasarımıyla ilk gördüğünüz anda farklı bir evrende olduğunuz düşüncesine doğru sizi sürüklüyor. Kulaklık tasarımı; sarmal şekilli, son derece estetik, çok sağlam bir hat ile deri kulaklık yastıklarına doğru inen kulaklık çevreliğine ve gerçek deri kulaklık yastıklarının dış yüzeyinde de Bowers&Wilkins yazısının olduğu yalıtıma kapalı metal yüzeyli kaplamaya sahip. Bu metalik kaplama, aslında yüksek düzeyde bir endüstriyel teknolojiyi koruma fonksiyonu sunuyor. Bowers &Wilkins P5, rahat bir şekilde kulaklarınızda yer alırken bu rahatlık hissi, lüks kavramına dolaylı bir işaret gibi. Kulaklık, 195 gram ağırlığında yani son derece hafif ve uyumlu, böylelikle rahat bir şekilde taşınıyor. üstelik kulaklığı, katlanabilir yapısı sayesinde istediğiniz an ceketinizin cebinize yerleştirebilirsiniz.
 
Bowers&Wilkins

B&W P5, son derece doğal ve oldukça detaylı bir müzik-ses dinleme keyfi sunuyor. Lüks ve rahat bir şekilde kulaklarınızda yer alan P5, sizi hiçbir negatif unsur çerçevesinde rahatsız etmezken bu durum, kulaklığın tam anlamıyla bağımlısı olmanıza yol açabilir. Derin bas, gelişmiş tiz özellikli sesi size sunmasının yanı sıra bir kulaklık için profesyonel düzeyde, detaylı ve aynı zamanda “yüksek teknolojili bir izolasyon” ile birlikte 1. sınıf bir müzik keyfi sağlıyor P5. Sürücü birimleri 2 x ø40mm, 26 Ohm empedans, 10 Hz-20 kHz frekans aralığı, 115dB/v 1 kHz hassasiyet ve 50mW amplifikatör gücüne sahip olan kulaklık; üst düzeydeki taşınabilirlik niteliğine, böylelikle gelişmiş teknoloji parametrelerini de eklemiş oluyor.
 

B&W P5 ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Aramalarınıza telefonunuzla cevap verdikten sonra kulaklığınız üzerinden görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Dâhili mikrofon ve ses kontrolü oldukça iyi düzeyde. Telefon görüşmesi yapılabilen mobil kulaklıklardaki konuşma sırasında karşı tarafın dış ortam sesini duyması handikabı minimum düzeyde ve görüşmedeki iki yönlü ses kalitesi kusursuza çok yakın. Kutu içeriğinde yer alan kulaklık taşıma çantası da oldukça şık. Bowers & Wilkins P5, Sony Ericsson Xperia Cep telefonları gibi bazı modeller hariç Apple ürünleri dâhil olmak üzere kulaklık çıkışı olan neredeyse bütün cihazlar ile uyumlu. Yine kutu içeriğindeki 2.5 mm jak adaptörü sayesinde müzik setlerine takılabilir. Her deri üründe görülen yaz aylarında terletebilme durumu, Bowers Wilkins P5 için de görülebilir bir durum. Yani deri kulaklık yapısı, genel bir probleme işaret etmektedir. Ancak kulaklık, tasarımının sonucu olan rahat şekilde kavrayış artısı ile bu durumu yüksek düzeyde absorbe etmeyi başarmış. Fiyatı ise 1000TL.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here