Ana sayfa Donanım Kulaklarımızda şenlik var!

Kulaklarımızda şenlik var!

0

Piyasadaki en iyi kulaklıklar
 

Kulaklık dünyasının müptelaları iyi bilir ki, iyi bir kulaklığın verdiği ses keyfini şu dünyada çok az başka şey verebilir. Kaliteli kulaklıkların, içerisinde yer alan kulaklık amfileri sayesinde sesi gerçek kalitesinde ulaştırması ise şüphesiz ki bu ses keyfinin altında yatan temel sebeplerin başında geliyor. Hal böyle olunca kulaklık amfisine sahip kulaklıklar da yüzlerce hatta binlerce dolar fiyat etiketine sahip oluyor. Gelin şimdi hep beraber piyasadaki en kaliteli ve en pahalı kulaklıkları derinlemesine inceleyelim ve kulaklık dünyasının büyülü notalarının arasında kendimizi kaybedelim…

 

AKG K 840 KL 1
Sıkıştırılmamış 16-bit stereo ses ile 2.4 GHz radyo bağlantısı üzerinden Wi-Fi vericisi ile ses alışverişinde bulunan kulaklık, 2.5 ya da 3.5 mm kulaklık girişine sahip Wi-Fi vericisinin hemen her türlü cihaza uyumlu olması sayesinde ses teknolojisini en kuytu köşede kalmış ses kaynağından bile güçlü bir şekilde dinleyiciye iletebiliyor. Bu kablosuz ses teknolojisi mobil cihazlarda kablosuz teknolojilerin aktif olması durumundan kaynaklı büyük ölçeklerde ekstra pil tüketimine de mahal vermiyor. Katlanabilen kulaklık çevreliği ve yastığı rahat bir şekilde kulaklarınızda konumlanıyor. Ayrıca ürün, pantolon cebinde dahi taşınabilen katlanabilirliğe sahip. Tam 44.1 kHz ses üretimi sunumu ile ses gücü muhteşem, bas ve tizler etkileyici hatta klasik müzik dinlediğinizde ya da yüksek baslı müziklerde dahi ses detayları tamamen ayrıntı dolu. Kulaklıkta dahili mikrofon sayesinde telefon görüşmeleri yapmak da mümkün. Ayrıca normal kullanımda 1 haftadan fazla şarj dayanıklılığı sergilemeyi de başarıyor.
  akg k 840 kl 1
 
b&w p5   B&W P5
Son derece doğal ve oldukça detaylı bir müzik-ses dinleme keyfi sunan B&W P5, 2 x ø40mm, 26 Ohm empedans, 10 Hz-20 kHz frekans aralığı, 115dB/v 1 kHz hassasiyet ve 50mW amplifikatör gücüne sahip. üstelik B&W P5 ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Aramalarınıza telefonunuzla cevap verdikten sonra kulaklığınız üzerinden görüşme gerçekleştirebilirsiniz. Her deri üründe görülen yaz aylarında kulakları terletebilme ise affedilebilir bir detay. Zira tasarımının sonucu olan rahat şekilde kavrayış artısı ile bu durumu yüksek düzeyde absorbe etmeyi başarmış. Kutu içeriğindeki 2.5 mm jak adaptörü sayesinde kulaklık, müzik setlerine de takılabilir. Derin bas, gelişmiş tiz özellikli ses sunumu, herhangi bir kulaklık için profesyonel düzeyde.

 

Sennheiser HD 700
Sennheiser”ın yeni nesil HD 700 kulaklığı, fiyat etiketi olarak HD 800 kadar olmasa da, cep yakan değeriyle ve üst düzey kalitesiyle audiophile”ları tatmin etmeyi başarıyor. 6.3 mm jack”a sahip 40 mm sürücülü Sennheiser, kulakların içerisinde şölen düzenlemekten fazlasını başarıyor. 8-44.000 Hz frekans aralığı, en hassas seslerin bile keskin ve net bir şekilde dinleyiciye ulaşmasını sağlıyor. Sennheiser”ın üst segment kulakları arasındaki yerini alan ve müzikal zenginlik sunan ürünü, açık kulak arkası kaplamasıyla sesin yalınlığını ve şiddetini de arttırmayı başarıyor. HD 700, HD 800″ün aksine 300 Ohm yerine 150 Ohm empedans sunuyor. Bu, Sennheiser HD 700″ü HD 800″den farklı olarak headphone amfisine bağımlı kılıyor.
  sennheiser hd 700
     
grado ps500   Grado PS500
Bundan üç yıl önce Grado, HF2 kulaklığıyla kulaklık dünyasını derinden sarsmıştı. Grado”nun üst düzey kulaklıkları sektörün meraklıları tarafından her daim ilgiyle takip edilmekteydi fakat HF2 ile birlikte Grado, resmen kulaklıklara bir sınıf atlattırmıştı. Şimdi Grado, aynı işi PS500 adlı ürünüyle gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Farklı ve üst düzey ses kalitesiyle “Grado sesi” olarak adlandırdığımız yeni bir ses türüne imza atan Grado, PS500″de, deyim yerindeyse kulaklarımızın içerisinden beynimizdeki nöronlara doğru ilerleyen ses dalgalarını hissedebiliyoruz. Kulaklık amfisiyle birlikte ses kalitesini daha önce hiç duymadığımız kadar yükseltmeyi başaran Grado PS500 ile müziğe yeni baştan aşık olabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here