Ana sayfa Haber Kriptolu mesajlaşma yazılımı

Kriptolu mesajlaşma yazılımı

0

Anlık mesaj uygulamalarının, 3. kişiler tarafından takip edildiğinin ve bu uygulamaların milyonlarca kişi tarafından kullanıldığı düşünüldüğünde, internet bazlı mesajlaşma uygulamalarının ve yazılımların kullanıcısının gizliliğini ne kadar sağlayabildiğini tartışıyoruz. Whatsapp, Facebook gibi uygulamalardaki konuşmaların kolaylıkla, takip edildiği bilinirken, bu konuda kriptolu mesajlaşma uygulamaları da sahaya inmeye başladı. Fakat bu popüler uygulamalar asla izlediği yoldan şaşmayarak, cihazlara girmeye devam ediyor.

Bu konuda fotoğrafçı, Kevin Abosch’tan bir adım geldi.  Anonim mesajlaşma uygulaması olan OneOne‘ı hazırladı ve iOS ile Android marketlere sundu.

öncelikle uygulamayı yüklemekle birlikte kendinize bir hesap açmanıza gerek kalmadan ekranınızda, görseldeki gibi kanalları görüyorsunuz. Her biri, sohbetler için oluşturulmuş sekmeler. İstediğiniz bir kanala girip, kanala isim vermekle birlikte sohbet etmek istediğiniz kişiyi e-posta aracılığı ile davet ediyorsunuz.

özel şifreleme sistemleri, mesajlarınızı sadece yazılım içerisinde hapsederek akıllı telefonunuzda ulaşılmasını sağlıyor, bir süre sonra mesajlar siliniyor zaten. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here