Ana sayfa Haber Kripto para reklamları Twitter”da da yasaklanıyor

Kripto para reklamları Twitter”da da yasaklanıyor

0

Facebook”un kripto para birimlerinin reklamlarını direkt olarak yasaklamasının ardından onu takip eden Google, şimdi de Twitter ile birlikte internetin en büyükleri tarafından kripto paralara savaş açılıyor. Nihai amaç kullanıcıların riskli finansal yatırımlar yapmasının önüne geçmek.

Sky News haberine göre Twitter şu aralar kripto para birimlerinin alım-satımını teşvik eden reklamları, daha doğrusu isimlerini geçiren reklamları direkt olarak yasaklamayı planlıyor. Bu plan aslında hiç de sürpriz olmamalı çünkü Ocak ayında Facebook tüm sanal para reklamlarını yasaklarken onu Google açıklaması takip etmişti. Bu açıklamada Haziran”dan itibaren bu tür reklamların tamamen yasaklanacağı dile getiriliyordu.

Twitter”ın bünyesinde yer alan toksiklere karşı sert hamleleri olduğu zaten bilinmekteydi ve bu durumla bir kez daha kesinleşmiş oldu. Platform bünyesinde yer alan bazı hesapların küçük miktarlarda kripto para talep edip ünlülerin hesaplarını taklit etmesi olayı sırasında harekete geçerek tüm hesapları kapatan Twitter, şimdi de reklamları yani direkt gelir kaynağını kapatacak hamleleri yapıyor.

Kripto para reklamlarına yönelik yasaklamanın iki hafta içerisinde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here