Ana sayfa Makale Kripto para madenciliği özellikli grafik kartları

Kripto para madenciliği özellikli grafik kartları

0

Evet, mevcut bilgisayarınızı başlangıçta kullanabilirsiniz, ancak madencilik başladığında o bilgisayarı kullanamazsınız. Ayrı özel bir bilgisayarın olması idealdir. Bir dizüstü bilgisayar, oyun konsolu veya avuçiçi cihazları madencilik için kullanmayın. Bu cihazlar gelir elde etmek için yeterince etkili değildirler.

Bir ATI grafik işlem birimi (GPU) veya madencilik ASIC yongası olarak adlandırılan özel bir işlem cihazı. Maliyet her GPU veya ASIC yongası için, kullanılmışlarda $90’dan yenilerde $3.000″a kadar olacaktır. GPU veya ASIC, hesaplama hizmetlerini 

İşte size Kripto para madenciliğinde kullanılan grafik kartlarından bazıları…

 


Asus Mining-P106-6G ve Asus Mining-RX470-4G
Asus, kripto para madenciliği kartlarını kendi web sitesinde listeleyen ilk şirketlerden biriydi. Şirket, madencilik için bir AMD tabanlı ve bir adet de Nvidia tabanlı grafik kartı sunuyor. AMD tabanlı kartın tek bir DVI-D video çıkışına sahip olduğuna, Nvidia tabanlı kartın video arabiriminin bulunmadığına dikkat edin. Her iki model de çift bilyalı rulmanlı fanlar, GPU Tweak II desteği ve IP5X sertifikalı toz direnci içeriyor.

 

MSI P106-100 Miner 6G
MSI da GTX 1060 grafik yongasına dayanan madencilik için bir grafik kartı çıkarmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, ürün listeleme, isim ve tahmini fiyatın dışında hiçbir ayrıntı yok. Ayrıca GTX 1070 veya GTX 1080 tabanlı 8GB dahili bellekli bir sürüm de var. Muhtemelen bu kartların video çıkışı olmayacak.

 

Zotac Sauter P106-100 Nuggets
Şu anda, Zotac yalnızca madencilik için bir grafik kartı listeliyor. Spesifikasyonlar, bu kartın video çıkışını desteklemediğini ancak ürün resimlerinin fiziksel bir DVI-D konektörü olduğunu gösteriyor. Fiziksel olarak bulunmasalar da bir HDMI portu ve bir DisplayPort konektörü için yer de var. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here