Ana sayfa Makale Kripto para madenciliği ile dijital para basımı

Kripto para madenciliği ile dijital para basımı

0

İlk merkezi olmayan kripto para olan Bitcoin“in 2009 yılının başında piyasaya sürülmesinden bu yana benzer dijital para birimleri dünya pazarına girdiler, Bitcoin”den ayrılan Bitcoin Cash de bunların arasında. Bugün insanların birkaç yüz dolarlık ekipmana yatırım yaparak küçük bir kazanç elde edebilecekleri, daha sonra da yatırımları üzerinde herhangi bir getiri elde etmeden önce dijital paralar için yapacakları madenciliğe aylarını harcayacakları bir dijital altına hücum dönemi yaşanıyor.

Litecoin“ler, Dogecoin“ler ve Feathercoin“ler, yeni başlayanlar için en iyi maliyet kazanç oranına sahip olan Scrypt tabanlı kripto paralardır. Litecoin’in şu anki değeri ile bir kişi, tüketici seviyesi madencilik donanımını kullanarak günde 50 centten 10 dolara kadar para kazanabilir. Dogecoin”ler ve Feathercoin”ler, aynı madencilik donanımıyla biraz daha az kazanç sağlar, ancak onlar da gittikçe daha popüler hale geliyorlar.

 

Kripto para madenciliği yapmaya değer mi?
Evet bir hobi girişimi olarak kripto para madenciliği, günde bir iki dolarlık küçük bir gelir getirebilir. özellikle, Litecoin, Dogecoin ve Feathercoin, sıradan insanlar açısında da kolayca erişilebilen ve madencilik yapılabilen paralardır, bir kişi yaklaşık olarak 18-24 ay içinde $1000’lık donanım masrafını geri kazanabilir. Hayır, ikinci bir kazanç olarak, kripto para madenciliği çoğu insan için önemli para kazanmanın güvenilir bir yolu değildir. Kripto para madenciliğinden elde edilen kâr, o zaman potansiyel olarak günde $50 veya daha fazla kazanabilmeniz mümkün olduğunda, birisi belirli donanım maliyetlerine $3.000-5.000 yatırım yapmaya istekli olduğunda önem kazanmaktadır.

Şimdi, Litecoin”ler, Dogecoin”ler veya Feathercoin”lerin bir noktada Bitcoin’in yanında değer kazanma konusunda daha az şansları var. Sonra, muhtemelen kendinizi binlerce dolarlık kripto paranın içinde oturuyor bulabilirsiniz. Burada vurgu ‘küçük şans’a yapılmakta, anlamı ‘piyango kazanmaktan biraz daha iyi’ olmasıdır. Kripto para madenciliğini denemek isterseniz, kesinlikle çok küçük bir gelir getiren bir hobi olarak başlayın. Gerçek altın külçelerini toplamak yerine onu ‘altın tozu toplamak’ olarak düşünün.

 

Hedefiniz ikinci bir gelir olarak önemli miktarda para kazanmak ise, o zaman kripto para madenciliği yapmak yerine onları nakit olarak satın almayı ve daha sonra altın veya gümüş külçesi gibi değerlerinin artması umuduyla saklayın. Hedefiniz birkaç dijital dolar kazanmak ve onları bir şekilde harcamak ise, o zaman madencilik ile bunu yapmak için yavaş bir yolunuz olabilir.
Kripto para madenciliği nasıl çalışıyor?

Aşağıdaki kısım, ilk maliyetleri bin dolardan daha az tutmak isteyen başlangıç madencileri için yazılmıştır. Bu kısım, Litecoin”ler, Dogecoin”ler veya Feathercoin”ler gibi “scrypt” paraları araştırmaya odaklanmaktadır.

Madenciliğin tüm odak noktası üç şeyi gerçekleştirmektir:
1.    Para ağına kayıt sistemi hizmetleri sağlamak. Madencilik, aslında ‘işlemlerin doğrulanması’ olarak adlandırılan 24 saat bilgisayar hesaplamasıdır.
2.    Her iki günde bir para birimlerini toplayarak hesaplama hizmetleriniz için küçük bir ödül verin.
3.    Elektrik ve donanım da dahil olmak üzere kişisel maliyetlerinizi düşürün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here