Ana sayfa Makale Kripto para madenciliği için neye ihtiyaç var?

Kripto para madenciliği için neye ihtiyaç var?

0

1.    Bir para cüzdanı olarak adlandırılan ücretsiz özel bir veritabanı. Bu, kazancınızı saklayan ve bir ağ çapında işlemleri tutan, şifre korumalı bir konteynerdir. 
2.    Cgminer ve stratum’dan oluşan ücretsiz bir madencilik yazılım paketi.
3.    Kârlılığı ve gelir istikrarını artırmak için bilgisayarlarını birleştiren bir madenci topluluğu olan bir online madencilik havuzuna üyelik.
4.    Sanal para birimlerini klasik paralarla değiş tokuş edebileceğiniz online bir para borsası üyeliği.
5.    Güvenilir tam zamanlı bir internet bağlantısı, ideal olarak saniyede 2 megabit veya daha yüksek bir hız.
6.    Bodrumunuzda veya başka bir yerdeki serin veya klimalı mekânlarda bir donanım kurulum yeri.
7.    Madencilik için tasarlanmış bir masaüstü veya özel yapılı bilgisayar. Evet, mevcut bilgisayarınızı başlangıçta kullanabilirsiniz, ancak madencilik başladığında o bilgisayarı kullanamazsınız. Ayrı özel bir bilgisayarın olması idealdir. İpucu: Bir dizüstü bilgisayar, oyun konsolu veya avuçiçi cihazları madencilik için kullanmayın. Bu cihazlar gelir elde etmek için yeterince etkili değildirler.
8.    Bir ATI grafik işlem birimi (GPU) veya madencilik ASIC yongası olarak adlandırılan özel bir işlem cihazı. Maliyet her GPU veya ASIC yongası için, kullanılmışlarda $90’dan yenilerde $3.000″a kadar olacaktır. GPU veya ASIC, hesaplama hizmetlerini ve madencilik çalışmalarını yürüten bir işgücüdür.
9.    Madencilik bilgisayarınıza serin hava üfleyecek bir fan. Madencilik önemli miktarda ısı üretir ve donanımın soğutulması başarınız için kritik önem taşır.
10.    Kişisel merak. Teknoloji sürekli değişir ve para madenciliği sonuçlarını optimize etmek için yeni teknikler gelişirken, okumak ve sürekli öğrenmek için kesinlikle güçlü bir iştah gerekir. En başarılı para madencileri, para madenciliği performansını düzeltmek ve iyileştirmek için en iyi yolları öğrenmek amacıyla her hafta saatlerini harcarlar.

 

Neden Bitcoin madenciliği değil?
2009’da Bitcoin madenciliğine başlamış olsaydınız, şu ana kadar binlerce dolar kazanmış olabilirdiniz. Aynı zamanda, para kaybetmenin de birçok yolu vardır.
Şimdi Bitcoin madenciliği yalnızca büyük ölçekli operasyonlar için ayrılmıştır. Son beş yıldır, Bitcoin’i keşfetmenin matematiksel zorluğu, normal bir bireyin evde gerçekleştirebileceklerinin çok ötesine geçti. Bitcoin’in şu anki ilk yatırım ve bakım maliyeti, artık küçük ölçekli tüketiciler için uğraşmaya değmeyecek seviyede.

Endüstriyel donanıma on binlerce dolar harcamadıkça ve donanımınızı konumlandırmak için klimalı bir ofis kiralamadıkça, Bitcoin madenciliğinde kâr yoktur. Normal para ile kripto para satın almak ve daha da değer kazanacak umuduyla saklamak daha iyidir. Litecoin”ler ve Dogecoin”ler, hobi bütçelerine sahip tüketici düzeyindeki kullanıcıların elinde olan popüler dijital para birimleridir ve Feathercoin”ler de ilgi çeken iyi bir üçüncü seçenektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here