Kripto para madenciliği için neye ihtiyaç var?

Litecoin, Dogecoin ve / veya Feathercoin madenciliği için on şeye ihtiyacınız olacak

1.    Bir para cüzdanı olarak adlandırılan ücretsiz özel bir veritabanı. Bu, kazancınızı saklayan ve bir ağ çapında işlemleri tutan, şifre korumalı bir konteynerdir. 
2.    Cgminer ve stratum'dan oluşan ücretsiz bir madencilik yazılım paketi.
3.    Kârlılığı ve gelir istikrarını artırmak için bilgisayarlarını birleştiren bir madenci topluluğu olan bir online madencilik havuzuna üyelik.
4.    Sanal para birimlerini klasik paralarla değiş tokuş edebileceğiniz online bir para borsası üyeliği.
5.    Güvenilir tam zamanlı bir internet bağlantısı, ideal olarak saniyede 2 megabit veya daha yüksek bir hız.
6.    Bodrumunuzda veya başka bir yerdeki serin veya klimalı mekânlarda bir donanım kurulum yeri.
7.    Madencilik için tasarlanmış bir masaüstü veya özel yapılı bilgisayar. Evet, mevcut bilgisayarınızı başlangıçta kullanabilirsiniz, ancak madencilik başladığında o bilgisayarı kullanamazsınız. Ayrı özel bir bilgisayarın olması idealdir. İpucu: Bir dizüstü bilgisayar, oyun konsolu veya avuçiçi cihazları madencilik için kullanmayın. Bu cihazlar gelir elde etmek için yeterince etkili değildirler.
8.    Bir ATI grafik işlem birimi (GPU) veya madencilik ASIC yongası olarak adlandırılan özel bir işlem cihazı. Maliyet her GPU veya ASIC yongası için, kullanılmışlarda $90'dan yenilerde $3.000’a kadar olacaktır. GPU veya ASIC, hesaplama hizmetlerini ve madencilik çalışmalarını yürüten bir işgücüdür.
9.    Madencilik bilgisayarınıza serin hava üfleyecek bir fan. Madencilik önemli miktarda ısı üretir ve donanımın soğutulması başarınız için kritik önem taşır.
10.    Kişisel merak. Teknoloji sürekli değişir ve para madenciliği sonuçlarını optimize etmek için yeni teknikler gelişirken, okumak ve sürekli öğrenmek için kesinlikle güçlü bir iştah gerekir. En başarılı para madencileri, para madenciliği performansını düzeltmek ve iyileştirmek için en iyi yolları öğrenmek amacıyla her hafta saatlerini harcarlar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER