Ana sayfa Haber Kredi kartı firmaları kolay ödeme için birleşiyor

Kredi kartı firmaları kolay ödeme için birleşiyor

0
çevrimiçi alışveriş şartları

PayPal her ne kadar geçen yıllardan itibaren ülkemizde kullanımdan kaldırılmış olsa da dünya çapında hala en çok kullanılan, hatta alanındaki en büyük dijital cüzdan. ülkemizden gitmesiyle beraber çok sayıda platformdan alışveriş yapma imkanımızı da beraberinde götüren PayPal, kredi kartı firmalarını da etkiliyor.

Tek tuşla kart bilgisi gerektirmeden ödeme yapmak her zaman için kolaylık olmuştur. Bu kolaylık yapılan araştırmalara göre alışveriş miktarını da arttırıyor. Bunu dikkate alan ve artık bir rekaber ortaya çıkarmak isteyen kredi kartı firmaları Visa ve Mastercard, birleşerek aynı PayPal gibi bir sanal cüzdan oluşturma yoluna gidecek. Bu yöntem sayesinde hem hızlı hem de güvenli alışverişlerin önü açılırken bu iki kart firmasının hali hazırda var olan hızlı ödeme sistemler Masterpass ve Visa Checkout, devre dışı bırakılacak. 

Bloomberg’in raporuna göre firmalar hala satıcılarla herhangi bir anlaşma yoluna gitmediler ancak internet tarayıcılarının standartlarını belirleyen kuruluş World Wide Web Consortium ile çalışmayı hedefliyorlar. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here