Ana sayfa İnternet Kötü amaçlı yazılımda şok artış

Kötü amaçlı yazılımda şok artış

0

Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri Kaspersky Lab Kurucusu Eugene Kaspersky, katıldığı Siber Güvenlik Forumu”nda artan siber suçlar ve buna ilişkin çözümler hakkında konuştu.

Eugene Kaspersky yaptığı konuşmada 2010 yılında kötü amaçlı yazılım sayısının 20 milyon arttığını; ATM gibi kötü amaçlı yazılımların, mobil saldırıların ve yeni siber suç vektörlerin ortaya çıktığını söyledi.
 

QNAP Ts-x59 Pro II

Geçtiğimiz günlerde Brüksel”de düzenlenen dünyanın en büyük telekomünikasyon etkinliklerinin başında gelen forumun açılış konuşmasını yapan Eugene Kaspersky global güvenlik hakkında genel bir bilgi verdi. Konuşmasında teknoloji alanındaki en son inovasyonlar hakkında da görüşlerini paylaşan Kaspersky, global siber suçla savaşmanın en etkili yolları ve bulut güvenliğin önemi üzerinde durdu.

2010 yılında kötü amaçlı yazılımların sayısının 20 milyon arttığını, ATM gibi kötü amaçlı yazılımların fazlalaştığı ve mobil saldırılar gibi yeni siber suç vektörlerin ortaya çıktığını belirten Eugene Kaspersky konuşmasında daha etkili dayanışmanın öneminin altını çizdi ve siber suça karşı verilen mücadele hakkında şunları söyledi: “Uluslararası ve hükümetlerarası işbirliği yapmak siber terorizmle global savaşta oldukça önemli. Kaspersky Lab uluslararası bir şirket olarak bu dayanışmayı ve işbirliğini her zaman destekledi. BSA Siber Güvenlik Forumu”na katılmaktan ve bulut bilişimdeki tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 2006 yılında ilk kez biz ev kullanıcılarının ürünlerine bulut güvenlik teknolojilerini entegre ettik. Bugün siber terördeki yeni trendlere karşı savaşmak için yeni çözümler geliştirmek oldukça önemli” dedi.

 

 

Yapılan açıkoturumlarda katılımcılar gerek siber güvenlik ve gelişimi gerekse son kullanıcılardan işletmelere ve devletin BT ağlarına kadar bu korumanın nasıl sağlanacağı üzerinde durdu.

Kişisel bilginin korunması, bilgi korumayı siber güvenlikle birleştirme ve bulut bilişim çağında uluslararası bilgi transferi üzerinde yoğunlaşan BSA Siber Güvenlik Forumu her yıl düzenli olarak Brüksel ve Washington DC”de yapılıyor. Forum dünyanın önde gelen fikir liderlerini, politikacılarını ve teknoloji firmalarının bilirkişilerini bir araya getiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here