Ana sayfa Donanım Korg “dan Stage Vintage Piyano

Korg “dan Stage Vintage Piyano

0
SV-1 Stage piyano
RX teknolojisini kullanan yeni SV-1 Stage piyanonun hedefi tuşlu vintage enstrümanların dinamiğine ulaşmak. Elektronik piyanolar, orglar, eki model tuşlu çalgılar gibi 36 farklı sound’a sahip piyanoda bu enstrümanların orjinalleri örnek alınmış. SV-1, içindeki sound’ların orjinallerine ait preamp, efekt pedalı, kabin ve çeşitli stüdyo prosesleri özelliklerini de barındırıyor. Böylece seçtiğiniz enstrümanların mümkün olduğunca doğal seslerini simule edebiliyor. 12Ax7 tüpüne sahip bir “Valve Reactor” sesin daha da sıcak ve gerçek çıkmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra piyano, üç band EQ, reverb-delay gibi modülasyon efektlerine de sahip.
Tuş alanında ise yine Korg teknolojisi olan RH3 Real Weighted Hammer Action sistemi sahneye geliyor. SV-1 hem 88 tuş hem de 73 tuş olarak üretilmiş. Ama farkları sadece tuş sayısı değil. 73 tuş olan versiyon metalik kırmızı. 88 tuşlu versiyonu ise karbon gri olarak üretilmiş. Ayarlanabilir bir tripod ve taşıma için bir softcase pakete dahil.

Piyanonun bir de LED display”i var. Burası tüm ayarları görüp yaptığınız preset’leri kolayca kaydetmeniz için rahat bir görüş sağlıyor. Kaydedilmiş sekiz favori ayar, hızlı erişim için kaydedilebiliyor. Ses ayar ve konfigurasyonlarını piyanonun üzerinden ve de cihaz ile birlikte gelen bir program sayesinde bilgisayar ekranınızdan da yapabiliyorsunuz. Bunun için USB bağlantısı olan bir bilgisayarınız olması yeterli. Win ve Mac OS sistemleri destekleniyor. Bu sayede cihazdan ulaşılamayan bazı efektleri de kullanabiliyorsunuz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here