Ana sayfa İnternet Konser yağmuruna hazır mısınız?

Konser yağmuruna hazır mısınız?

0

İstanbul, birbirinden farklı türlerde çok sayıda ismi ağırlamaya hazırlanıyor. Tek konserler, festivaller derken hangi konsere gideceğimizi şaşırmış durumdayız. Şahsen benim hala konser listem netleşmedi, netleşemedi.
 

Geçtiğimiz günlerde çok sevdiğim bir müzisyen arkadaşımla konuşurken fark ettim ki bu yaz İstanbul”un ev sahipliği yapacağı konserlerden hangisine gideceğime hala karar vermemiş durumdayım. Hadi benim takvimim her an değişebiliyor; ama geçtiğimiz yıllarda sayısız konseri beraber izlediğim arkadaşım da benim gibi seçenekler arasında kalıp tercihlerini henüz yapmamış. Konuşmamız “belki bu olabilir, ya da şuna kesin giderim gibi duruyor” tarzı cümlelerle sürerken bile inbox”ıma yeni konser haberleri de gelmeye devam ediyordu. Sahi ne oldu da bu kadar kararsız kaldık?
 

 
öncelikli olarak seçenekler arttıkça tercih yapmak da zor hale geliyor durumuna geldik. Organizasyon firmaları bu sene bizi müziğin her türlüsüne doyurmaya ziyadesiyle karar vermiş durumdalar. önümüze sundukları seçenekler neredeyse yok yok durumunda. öyle ki aynı güne denk düşen isimler bile ayrı birer yazı konusu olacak cinsten. Bu örneği hep vereceğim gibi duruyor; ama mesela ben hem Snoop Dogg hem de Lana Del Rey konserlerini izlemeye karar vermiş olsam bile her iki konserin aynı güne denk gelmesi nedeniyle yine bir seçim yapmak durumunda kalıyorum. Her ikisinin de canlı performansını fazlasıyla merak ettiğimden 7 Temmuz”a kadar kendimden bir adet daha yaratmanın peşine düşmem gerekiyor. İşin şakası bir yana, bir de hepimizi ilgilendiren ciddi bir boyutu da var tabii ki. O da tahmin edersiniz ki bütçe mevzusu.

Festivaller, konserler derken ciddi anlamda bir bütçeyle karşı karşıya kalıyoruz. İşin şanslılarından olup davetiyesi olanlar bile yoldu yemekti derken yine ciddi bir bütçe ayırmak durumunda bu yaz için. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Tez, konuyla ilgili Pozitif ve Garanti Bankası”nın bir araya geldiğini ve “konser kredisi” için görüşmeler yaptıklarını yazdı. Görüşmeler umarım ki olumlu yönde sonuçlanır konserleri takip etmek isteyenleri biraz olsun bütçe anlamında ferahlatır.

 

Peki sen hangi konserler için heyecanlısın derseniz, benim yanıtlarım biraz karışık. Beni en çok heyecanlandıran konseri paylaşabilirim ama hiç tereddüt etmeden. Az önce de belirttiğim gibi Snoop Dogg konserini çok ama çok merak ediyorum. Daha önce sahnesini izlemiş arkadaşlarımın hepsi istisnasız bu konserin kaçmayacağını söylüyorlar. Festivallerden de Efes Pilsen One Love festivalinin kadrosunu beni çok coşturuyor açıkçası. Blur ve New Order zaten başlı başına bir heyecan nedeni benim için. Her defasında çok eğlendiğim Rock”N Coke”un da kadrosunu merakla beklemekteyim açıkçası. Yine çok keyifli bir kadro olacağını düşünüyorum. Babylon Soundgarden da Kings of Convenience’lı kadrosuyla beni çokça kendine çekmekte şu aralar.
 

 
Bu festivaller ve konserler haricinde ise takvimimde Rock”n Coke konserlerinde deli gibi eğlendiğim The Prodigy, son dönemde şarkılarına biraz fazla sardığım The National, dinlediğim her an hangi durumda olursam olayım sakinleştiren Sigur Rós, sesine hayran olduğum Alicia Keys ve şarkılarını hiç sıkılmadan tekrar tekrar dinlediğim Placebo konserleri işaretli duruyor. Hangilerinde alanda olurum şimdilik bilinmez; ama bu konserlerde olmaya çalışacağım.

İşlerim nedeniyle gidemeyeceğimi bildiğim için üzüldüğüm konserler de yok değil; mesela benim için bahar kutlaması, yaza merhaba hadisesi olan Chill-Out Festival İstanbul ve Depeche Mode konserine katılanlarınızdan benim için de eğlenmenizi istiyorum.:)

Her şey bir yana bu yaz özellikle İstanbul, çok güzel konserlere ev sahipliği yapacak. Umarım ki birçoğuna katılıp payınıza düşen güzel müziği dinleyebilirsiniz. Hala kararsızsanız da bir an önce listenizi netleştirmeniz dileğiyle…

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here