Ana sayfa Donanım Kodak’ın yeni şipşak kamerası Printomatic melez

Kodak’ın yeni şipşak kamerası Printomatic melez

0

Günümüzde dijital kameraların önlenemez yükselişine ragmen hala anı kaydetmek için kağıda çıktı alma ihtiyacı duyan fotoğraf meraklılarının sayısı da hiç azımsanacak kadar değil. İşte instant kameralar bu ihtiyacı anında karşılamak için ideal. çektiğiniz fotoğrafı anında basan şipşak (instant) kameralar pratik ve şık tasarımları ile dikkat çekiyorlar.

Kodak”ın Printomatic adındaki yeni şipşak kamerası, hem baskı yapıyor hem de fotoğrafı dijital olarak kaydedebiliyor. Yani melez bir şipşak kamera dersek yanlış tanımlamamış oluruz. Kamera ZINK teknolojisi kullanıyor. Yani mürekkep yerine renk kristallerini yakarak fotoğraf basıyor. Böylece ayrıca bir mürekkep masrafı çıkarmıyor. Fotoğraf 5cm x 7.5cm boyutlarında kağıtlara basılıyor. Ayrıca 10MP çözünürlüğünde fotoğraflar doğrudan microSD kart üzerinde saklanabiliyor. Kamera 2015 yılında piyasaya çıkan Polaroid Snap kameranın bir benzeri. Kamerayı üreten C+A Global firması Kodak isminin telif hakkına sahip. Aynı kamerayı bir kez de Kodak markası için üretmiş. 

Kodak Printomatic”in fiyatı oldukça makul. Kameranın fiyatı 70 Dolar. Bu fiyata 10 paketlik ZINK kağıdı ve hafıza kartı dahil. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here