Ana sayfa Haber Knight Online”a 100 bin dolar!

Knight Online”a 100 bin dolar!

0

Türkiye’deki MMORPG oyun tutkunlarından en çok tercih ettiği online oyun olan Knight Online, milyonlarca kullanıcısının hesap güvenliği konusunda dev bir yatırım gerçekleştirdi. Hesap sahiplerinin bin-bir emek ile oluşturdukları karakterleri ve hesapları güvenceye alan OTP ( One Time Password) sistemi ile korunacak. 

10. yılını geride bırakmasıyla Türkiye’de efsaneleşen Knight Online, artık oyuncularına tek kullanımlık şifre üreten bir programla 100 bin dolar yatırım gerçekleştirdiği sistemi kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunuyor. NTT Game şirketinin, bu sistemle ilgili yüksek gider rakamları olsa da, bu sistemin ücretsiz olarak sunulması büyük avantaj. Şirket yetkilisi Serkan Kazar’ın açıklamalarına göre aylık 20 bin dolar ile 10 bin dolar arasında sistemin masrafı var.üstelik, kullanıcı IP adresi değiştirdiğinde hesabı aktif olabilmesi için gönderilen SMS’lerin de ayrıca masrafı olduğu söylendi.

 

Peki, OTP (One Time Password) nasıl çalışıyor?

Tek kullanımlık şifre ile çalışan güvenlik sistemi OTP, NTT Game kullanıcılarının hesapları kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilmemesi için %100 hesap güvenliği sağlıyor. Sistem şu şekilde çalışıyor;

-Oyuncuların hesaplarını güvenceye alabilmesi için, ücretsiz OTP servisine, “otp.nttgame.com” adresinden kayıt olunması gerekiyor.

-Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra “AnyOTP” programını kullanıcıların isteğine göre ister PC’lerine ister de akıllı telefonuna kurabilirler.

AnyOTP programını, cep telefonuna gelen mesajdaki kod ile aktif eden oyuncular, programa giriş yaptıklarında yeni bir şifre oluşturması gerekiyor. Bu şifre, AnyOTP programı her çalıştırıldığında tekrar kullanıcıdan isteniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here