Ana sayfa Makale Klasik oyunlar emülatörlerle cepte

Klasik oyunlar emülatörlerle cepte

0
 

Eski portlar her zaman orjinalin nostaljik şanı olarak sonsuza kadar yaşamak zorunda değiller. Neyse ki, eski konsollarınızı hayata döndürmek isterseniz Google Play Store’da çok sayıda Android emülatörü, Apple için de Cydia”da bir çok emülatör bulacaksınız. Yardımcı aksesuar üreticileri sayesinde, bu emülatörlerin birçoğunu ekran tuşlarını kullanmak yerine özel oyun denetleyicileri ile de eşleştirebilirsiniz.

Android ve iOS için dikkati çeken emülatörleri seçip listeledik. çoğunun indirilmesi ve kullanılması yasaldır, ancak oyunlarla ilgili bazı uyarıları dikkate almalısınız. Artık satılmayan ve desteklenmeyen bir çok oyun var, bu nedenle yasal sorunu olmayan oyunlar bulabilirsiniz, ancak birçok ROM yasadışı konumda ve biz de korsanlığı pek hoş karşılamıyoruz. Sahip olduğunuz oyunların kopyalarını çıkarmak bazı durumlarda yasal olabilir, ancak bunları asla dağıtmamalısınız. Bazı emülatörler ayrıca, siz kendi konsolunuzu kullanmadıkça, yasadışı olabilen bir BIOS’u sağlamanızı gerektirebilir.

İşte size bazı Android ve iOS emülatörü önerileri.

 


RetroArch
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: ücretsiz

çeşitli eski oyun konsollarına bayılıyorsanız, hepsini kapsayan bir emülatörden çok hoşlanabilirsiniz. RetroArch aslında diğer açık kaynak emülatörlerini çeken bir açık kaynak motorudur. NES, SNES, PlayStation, Sega Genesis, N64 ve daha bir çokları için seçenekler bulacaksınız. RetroArch’ı başlattığınızda çalıştırmak istediğiniz birini seçin.

 

MAME4droid
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: ücretsiz

Zamanı, arcade oyunların hakim olduğu günlere geri döndürmek isteyen biri bu emulator”a bakmalı. MAME, Multiple Arcade Machine Emulator”un kısaltması ve Android sürümü 8000’den fazla farklı ROM’u destekliyor. Daha zorlu oyunlar için iyi bir donanım isteyeceksiniz ve performansla ilgili sorun yaşayabilirsiniz.

 

Nostalgia.NES – Nintendo Entertainment System emulator
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: ücretsiz

Nintendo Entertainment System, birçok oyunsever tarafından sevgiyle hatırlanır ve bu emülatör bu klasik oyun anlarından bir kısmını yeniden yaşamanıza yardımcı olacaktır Sanal denetleyiciyi özelleştirebilir, oyunları kaydedebilir ve hatta eylemi geri alabilirsiniz. Tüm bu özelliklerden yararlanmak istiyorsanız çevrimiçi olmanız ve maalesef reklamlara katlanmanız gerekecek.

 

Snes9x EX+ – Super Nintendo Entertainment System emulator
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: ücretsiz

Bu ücretsiz SNES emülatörü açık kaynaktır ve oyunların büyük çoğunluğuyla uyumludur. Günümüzde sorun olmayacak en az bir 1GHz”lik bir işlemciye sahip bir Android cihazı gerektirir. Bio Worm ile birlikte gelir ve dahili depolama biriminize veya SD kartınıza ROM’lar ekleyebilirsiniz. Oyunlar .smc veya .sfc formatlarında olduğu sürece, sorunsuz çalışır. Ayrıca, ücretsiz bir uygulama için nadir bulunacak bir şekilde hiçbir reklam da içermemekte.

 

2600.emu
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: $3

Kim eski Atari aksiyonlarına direnebilir? Bu 2600 emülatör açık kaynak kodlu ve Android akıllı telefonların çoğunda iyi çalışıyor. .a26 veya .bin formatlarında ROM’lara ihtiyacınız olacak ve sıkıştırılmış dosyalar sorunsuz çalışacaktır. Ayrıca, Bluetooth ile kaydetme durumlarını ve bazı denetleyicileri de destekler.

 

C64.emu
İşletim Sistemi: Android
Fiyatı: $4

Commodore 64 ile ilgili sevdiğiniz anılarınız varsa, 80’lerin başında oynadığınız oyunları bu emülatörle tekrar yaşayabilirsiniz. çok çeşitli dosya formatlarını destekler ve onunla birlikte çalışan bir Bluetooth klavye veya oyun pad”i almanız gerekir.

 

Psx4all
İşletim Sistemi: iOS
Fiyatı: $2.99

Psx4All, düzenli olarak güncellenen ve iOS 4.3.5 firmware’e kadar desteklenen, iPhone, iPod Touch veya iPad için ZodTTD tarafından geliştirilmiş bir PlayStation 1 Emulator’dur. Tıpkı GpSPhone (Gameboy Advance Emulator) gibi doğrudan ROM’ları (oyunlar) psx4All yoluyla indirebilirsiniz. Bununla birlikte PlayStation ROM’ları Gameboy Advance ROM’lara kıyasla çok daha büyük olduğundan, PlayStation ROM’larınızı iPhone, iPod Touch veya iPad’inize SSH yoluyla almak genellikle daha kolay olacaktır.

Psx4All, Crash Bandicoot, Twisted Metal ve Resident Evil gibi klasikleri de içeren neredeyse tüm PlayStation 1 ROM’ları desteklemektedir.
Psx4all emulator”la ilgileniyorsanız, onu ZodTTD & MacCiti yoluyla bulabilirsiniz.

 

gpSPhone
İşletim Sistemi: iOS
Fiyatı: $4.99

gPSphone düzenli olarak güncellenen ve iOS 4.3.5 firmware’e kadar desteklenen bir Gameboy Advance emülatörüdür. Oyunları her zaman SSH yoluyla iPhone, iPod Touch veya iPad”inize SSH yoluyla almaktan kaçınmak için üzerinde ROM (oyun) indirici vardır. Bütün Gameboy Advance oyunlarını pek gecikme olmadan idare edebilir.

gpSPhone emulator”la ilgileniyorsanız, onu ZodTTD & MacCiti yoluyla bulabilirsiniz.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here