Ana sayfa İnternet Kişisel güvenlik gittikçe önem kazanıyor

Kişisel güvenlik gittikçe önem kazanıyor

0

üniversitede “İnternette Kişisel Verilerin Korunması” bölümü açıldı

Almanya Serbest Berlin üniversitesi, internette güvenliği akademik takvimine alan ilk yükseköğretim kuruluşu oldu. üniversite’nin  “Kimlik Güvenliği” bölümünde, kişisel bilgilerin güvenliğini korumak için uzman yetiştirilmek için öğrenim veriliyor.

Orjinal adı ‘Secure Identity’ olan bu bölümde daha önce bilgisayar ve bilgi işlem eğitimi görmüş öğrenciler “kimlik güvenliği” alanında uzmanlaştırılmak üzerer eğitiliyor. İnternet ortamında kişisel bilgilerin çalınması sadece sokaktaki vatandaş ve işletmelerin değil, ehliyet, pasaport ve para basımından sorumlu devlet kurumlarının da korkulu rüyası haline geldi. Bunu göz önüne alan Federal Darphane ve Matbaa Kurumu, Serbest Berlin üniversitesi’nde böyle bir bölüm kurulması için finansman desteği sağlayarak bir ilke ön ayak oldu.
 


 
Sanal alemdeki tehlikeler
Bu bölümde okumaya hak kazanan öğrenciler, ilk yarı yıl, kablosuz bağlantı olarak adlandırılan “Wlan” ağının açıklarını araştırıyor. Şifreleme teknikleri, sanal şebeke programlaması ve internet tarayıcısında bilgi güvenliği gibi dersler alan öğrenciler, eğitimin tamamını İngilizce olarak alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here