Ana sayfa Donanım Kış Uykusu gişede de iddialı!

Kış Uykusu gişede de iddialı!

0

Cannes‘te ödüle layık görülen Kış Uykusu hepimizi gururlandırdı. Kış Uykusu muhteşem oyuncuları ve muhteşem oyuncuları ile izleyenleri kendine hayran bıraktı. Kış Uykusu Recep İvedik’in reytingini geçemedi. Cannes ödülü alan ve büyük sükse yaratan Kış Uykusu vizyona girdi. İlk üç günde büyük bir kitleye ulaşan filmin konusu ve izlemeyen kişiler tarafından merak konusu oldu. Kış Uykusu ilk üç günde büyük ilgi gördü. Kış Uykusu bize muhteşem bir zafer yaşatan film herkes tarafından beğenildi. Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğin üstlendiği film ilk gündem itibaren 43. 495 kişi tarafından izlendi. Kış Uykusu beklentilerin üzerindeydi.

 

 

Ödüllü ama ne yazık ki

 

 

Nuri Bilge Ceylan‘ın bize yaşattığı Cannes başarısından sonra herkes tarafından çok merak edilen Kış Uykusu ilk üç günde beklentilerin üzerinde bir performans sağladı. ödüllü filmler genelde çok ilgi toplamaz ama anlaşılan Kış Uykusu çok beğenildi. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın Altın Palmiye kazana filmi ‘Kış Uykusu’nun ilk üç gün rakamları açıklandı. ‘Kış Uykusu’nun gişe rakamları beklentinin  üstünde. Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi ‘Kış Uykusu’nun Altın Palmiye ödülü sonrası gişede nasıl bir tablo çizeceği merak ediliyordu. BoxOffice Türkiye’nin açıkladığı rakamlara göre, 13 Haziran’da gösterime giren ‘Kış Uykusu’nun ilk üç günde ulaştığı izleyici sayısı 43.495.

 

132 kopy aile gösterime giren ‘Kış Uykusu’ filminin başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ ve Melisa Sözen bulunuyor. Eşi ve kız kardeşi ile Kapadokya’da bir butik otel işleten, eski bir tiyatro oyuncusunun kendi, aile ilişkileri ve çevresiyle hesaplaşmasını anlatan film, Türkiye’de ‘aydın’ ve ‘entelektüel’ kesimin yaşantısına dair de gözlemler içeriyor. Nuri Bilge Ceylan’ın bir önceki filmi, ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’, 65 kopya ile gösterime girmiş, ilk hafta sonunda 18.573, toplamda ise 161.181 kişiye ulaşmıştı. Türkiye rakamlarına göre Ceylan’ın 2008 yapımı ‘üç Maymun’ filmini toplamda 127.668 kişi, ilk hafta sonunda ise 28.708 kişi tarafından izlenmişti.

 

 

Ödüllü ama ne yazık ki

 

 

Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik 4 filmi ilk 3 günde 1 milyon 641 bin kişi tarafından izlenirken Fetih 1453 ise 1 milyon 161 bin kişiyi salona çekmişti.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here