Ana sayfa Haber Kinguin”e göre 2015″in en çok satan PC oyunları

Kinguin”e göre 2015″in en çok satan PC oyunları

0

Oyuncu penguen Kinguin, 2016’nın ilk haftasında 2015’in en çok satışı gerçekleştirilen oyununu sıraladı. Listede Counter Strike: Global Offensive, XCOM Enemiy Unknown ve Fifa 16 gibi popüler oyunlar var ancak sonlarda.

En çok satanlar, 10’dan 1’e kadar aşağıdan yukarı gidiyor. En alttaki oyun ise en çok satılanlarda…

İşte 2015’in en çok satanları:

 Counter Strike: Global Offensive

Adından da belli aslında, CS: GO artık bir oyun olmanın ötesinde küresel bir fenomen haline geldi. Şüphesiz, CS: GO olmasaydı e-spor dünyası şu ankinden çok farklı olurdu. Böylesine beğenilen bir oyunun satışlarının hâlâ yüksek olması pek de şaşırtıcı değil. Listemizin onuncu sırasında Valve”in şu ana kadar yaptığı en iyi işlerden biri olan Counter Strike: Global Offensive yer alıyor.

XCOM: Enemy Unknown

Dünyayı uzaylı istilasından koruyan uluslararası bir askeri örgüt fikri kulağa oldukça cazip geliyor. 2K Games de bu fikri nasıl değerlendireceğini iyi bilmiş. XCOM: Enemy Unknown, çıkışının üzerinden üç yıl geçmiş olmasına rağmen Kinguin”in en çok satanlar listesine girerek, ne kadar iyi bir strateji oyunu olduğunu kanıtlamış bir anlamda.

 FIFA 16

Tıpkı geçen sene ve ondan önceki sene olduğu gibi 2015″te de bir FIFA oyunu çıtı. Fakat bu sefer, seride bir ilk olarak oyunda kadın milli takımları da yer aldı. Oyunun satışlarına ne kadar etki etmiştir bilinmez ama FIFA 16, yıl boyunca başarılı bir satış çizgisi tutturup listeye girmeyi başardı.

 Call of Duty: Black Ops III

Call of Duty de her yıl görmeye alışık olduğumuz oyunlardan biri. Her sene veya iki senede bir yeni bir CoD oyunu çıkıyor. Tabii ki her zaman olduğu gibi oyunun çoklu oyunculu modunda yüzlerce saat harcıyoruz. Black Ops III”ün oynanışında ve görselliğindeki gelişmeler de oyunseverlerin beğenisini kazanmışa benziyor ki listemize girmeyi başarıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt

Bunda şaşıracak bir şey yok. Witcher 3 oyunlara bakış açımızı değiştirmeyi hedefleyen şaşalı dünyasıyla harika bir RYO. Göz alıcı grafikleri, açık dünyası ve etkileyici hikâyesiyle Witcher 3 bu yıl tüm oyunseverleri kalbinden vurdu desek yeridir. Oyunun çoklu oyunculu modu olmayabilir fakat satışlarda çoklu oyuncu modu olan en iyi oyunlarla başa baş gidiyor. Sadece bu bile pek çok şeyi anlatıyor aslında. Tüm bunların üzerine İndirilebilir İçerikler ve iki büyük eklenti paketini de (ikincisi daha çıkmadı) koyunca, ortaya çıkan şey gerçekten de muhteşem. Tebrikler CD Project Red!

 Saints Row The Third

Eğer GTA oynayıp da oynanışı daha çılgın bir şey istediyseniz Saints Row The Third tam aradığınız şey olabilir. Yanınıza arkadaşlarınızı da alarak eğlenceli süper güçlerinizle uzaylılara kafa tutmanıza imkân veren senaryosuyla, bu hikâye odaklı tek kişilik oyun epey eğlenceliydi. Hatta o kadar eğlenceli ki uzun süredir piyasada olmasına rağmen Kinguin”in en çok satan oyunlarından biri olmayı başarmış.

 Grand Theft Auto V Milyonların çılgınca sevdiği klasikleşmiş serinin beşinci büyük oyunu uzun bir bekleyişin ardından PC platformuna çıkınca elbette çok satacaktı. Eğlenceli tek kişilik senaryonun yanında, sürekli yeni içerikler eklenen çoklu oyuncu modunun da olması tüm oyunseverleri memnun etti.

 World of Warcraft

Listenin üçüncü sırasındaki oyun Kinguin”in pek çok başka listesinde de kendine yer bulmuş bir isim. Oyunseverlere eğlence dolu yüzlerce saat vaat eden bu DVO”nun hâlâ söyleyecek bir şeyleri var! Her gün yeni birileri WoW dünyasına adım atıyor ve artık bir Blizzard klasiği haline gelen oyun aldığı üçüncülüğü kesinlikle hak ediyor.

 Mad Max

Tam gaz giden 8 silindirli bir motorun çıkardığından daha güzel bir ses olsa olsa, kıyamet sonrası bir dünyada tam gaz giden 8 silindirli bir motorun sesi olabilir. Mad Max, oyunculara uçsuz bucaksız çöllerde arzu ettikleri gibi dolaşma imkânını eşsiz bir görsellik eşliğinde sunuyor. Eski filmlere duyulan sevgi yüzünden mi, yoksa yeni filmin başarısından mı bilinmez, Mad Max geçtiğimiz yıl Kinguin üzerinden en çok satılan ikinci oyundu.

Fallout 4

Yılın en fazla satılan oyunu ise Fallout 4 oldu. Şaşırdık mı? Nükleer bir kıyametten geriye kalan devasa büyüklükte bir açık dünyada macera dolu saatler vaad eden bir klasikten bahsediyoruz. önceki oyunları oynayan herkes bu oyunun çıkışını heyecanla bekliyordu ve oyunla ilgili gelen ilk yorumlar da olumluydu. Kabul, oyunu uzun süre oynadıktan sonra, sanki bir şeyler eksikmiş gibi hissediyor insan. Fakat genel bir değerlendirme yapınca, 2015″in en çok satılan oyununun Fallout 4 olması gayet doğal.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here