Ana sayfa Haber Kingston DataTraveler Elite G2 inceleme: Outdoor fotoğrafçılık için…

Kingston DataTraveler Elite G2 inceleme: Outdoor fotoğrafçılık için…

0

 

Yaklaşık 2 yıl önce Kingston”ın DataTraveler serisindeki şifreli ürünlerinden sonra, Kingston DataTraveler serisinden bir kategoriye dayandırılmı bir cihaz daha ortaya çıktı: DataTraveler Elite G2. Fiziksel özelliklerinin içerisinde suya ve darbeye dayanıklılık var. Elbette suda yüzdürülebilir olmasıyla değil, nemli alan, şok olarak algılanabilecek durumlara karşı koyabilir. özellikle spor fotoğrafçıları, outdoor fotoğrafçılar gibi, doğal koşullar çerçevesinde dayanıklılık arayışı olan kişilerin tercih edebileceği fiziksel özellikler yer alıyor.

 

Kingston DataTraveler Elit G2″nin dayanıklılığı, iç yapısının iki farklı gövdeden oluşmasıyla mümkün hale getirildi. Yani, suya mağruz kaldığında suyun sadece geçip gidebileceği gövde ve cihazın çalışmasını sağlayan elektroniklerin ayrı bir gövde içerisinde saklandığı görülüyor. Bu fiziksel durum, elbette Kingston DataTraveler Elite G2″nin satış fiyatını da etkilemiş gibi.

UYUMLULUK: Window işletim sistemleri, OS X, Linux gibi platformlarda kernel uyumluluğu nedeniyle problemsizz çalıştı.

Kernel arabirimleri, belki de çevre birimler ve donanımların akıbetini belirleyen unsurlardan bir tanesi. İşlemcinin çalışma prensibini, programlar ve donanım arasında işlem dağılımını üstlenir. Sürekli çalışırlar ve tüm sorunlar ve tüm süreçler kullanıcıdan habersiz bir şekilde gerçekleştirilir. Bu günün şartlarında dahil, özellikle OS X ve Linux işletim sistemlerinde problem yaşatan flash bellekler bulunuyor. Bu problemler büyük ölçüde kernel sorunları nedeniyle oluşur.  Dolayısıyla; özellikle OS X işletim sisteminde kararlılığı yüksek bir flash bellek var elimizde…

PERFORMANS DEĞERLERİ: Kingston DataTraveler Elite G2″de USB 3.1 uyumluve 180MB/s okuma ile 70MB/s yazma hızları sağlıyor.

özellikle çoklu program – içerik yükleme konusunda, zamandan tasarruf ettiği gözle görülür bir şekilde.  Yüksek veriye sahip video içerikler, fotoğraflar, şifreli-şifresiz dosyaların aktarımı Kingston DataTraveler Elit G2 1. nesil USB 3.0 ile de birleştiğinde hatırı sayılır bir hız ortaya çıktı.

Kingston DataTraveler Elite G2’nin 128 GB’lık modeli 359 TL. İsterseniz 32GB’lık modeline 149, 64GB’lık modeline ise 199 TL’ye satılıyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here