Ana sayfa Makale YouTube’da Formunuzu Korumanızı, Kilo Vermenizi Sağlayacak Kanallar

YouTube’da Formunuzu Korumanızı, Kilo Vermenizi Sağlayacak Kanallar

Yaz mevsimi öncesinde spor ve sağlıklı beslenme odaklı içerikleriyle fayda sağlayan YouTube kanallarını bir araya getirdik.

1

Yaz mevsimi yaklaşıyor. Aslında bir başka deyişle vücudun çok daha fazla görüneceği aylar kapıda demek mümkün. Yazın plajda, akşam eğlencede geçecek zamanlar, iş yerlerinde konforlu giysiler derken kollar, bacaklar, vücut hatları daha yoğun şekilde görünecek. Peki vücudunuz bu renkli aylara ne kadar hazır? Evet, doğru tahmin; fazla kilolarınızdan ve güçsüz görünen kollarınızdan söz ediyoruz. Neyse ki YouTube’da sizi yaza hazırlayacak kanallar var. Yaz mevsimi öncesinde spor ve sağlıklı beslenme odaklı içerikleriyle fayda sağlayan YouTube kanallarını bir araya getirdik.

GençVeFit

Abone sayısı: 194 bin

GençVeFit’in amacı, spor salonuna üye olmanıza veya antrenör ile çalışmanıza gerek kalmadan, evde, bahçede, parkta kendi başınıza spor yapmanıza olanak vermek, fit hale gelmenize ve sağlıklı yaşamanıza yardımcı olmak. Yaz öncesi vücudunuzu forma sokmak için bu kanaldaki paylaşımları takip edebilirsiniz.

Ebru Karaduman

Abone sayısı: 129 bin

Victoria’s Secret Türkiye işbirliği ile Victoria Sport’un marka elçisi olan Ebru Karaduman, Victoria’s Secret meleklerinden ilham alan fit bir vücudun sırlarını keşfetmek için ihtiyacınız olanları paylaşıyor. Evde spor, pilates gibi konularda paylaşımlarda bulunuyor. Evde egzersiz, Her gün bir hareket gibi konsept videolarıyla beğeni topluyor.

Tuğçe İrtem

Abone sayısı: 12 bin

Dümdüz bir karına sahip olmak için her gün evde 5 dakikanızı ayırmanızın yeterli olduğunu biliyor muydunuz? Aslında spor büyütüldüğü kadar zor değil, her yerde yapabileceğiniz pratik, kolay ama etkili hareketlerle zinde kalabilirsiniz. Tuğçe İrtem, kısa zamanda etkili sonuçlara odaklı bir YouTuber. Paylaşımlarında grafik teknolojisini de iyi şekilde kullanan İrtem, yaza hazırlık için ideal kanallardan birini vaat ediyor.

Reyhan Oksay Official

Abone sayısı: 127 bin

Bacak, basen, omuz, kol gibi bölgelere özel hareketlerde uzman bir isim Reyhan Oksay; dansçı, egzersiz uzmanı, master trainer, eğitimci ve hala kendini geliştirmeye çalışan meraklı bir öğrenci. Faydalı bilgiler de paylaşan YouTuber, Türkiye’de en çok takipçili hesaplardan birinin sahibi.

HakanFitness

Abone sayısı: 88 bin

Evde kas yapmaya ne dersiniz? Kendi vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz birçok farklı spor hareket var ve HakanFitness kanalında pratik ve kısa sürede etki esaslı paylaşımlar var. Kanal, dinamik ve disiplinli izleyenlerini memnun edecek sonuçlara ulaştırıyor.

Alan Thrall

Abone sayısı: 565 bin

YouTube’un çılgın çocuğu ile tanışmalısınız. Sınırları sürekli olarak zorlayan bu YouTuber, size yaz öncesinde ihtiyaç duyacağınız motivasyonu aşılayabilir.

BeFiT

Abone sayısı: 2,3 milyon

30 günde ‘şok edici’ sonuçları vaat eden birçok YouTube kanalı var, ancak BeFit kesinlikle alanında en iyilerden. Uzman eğitmenlerin son derece pratik anlatımları eşliğinde akıcı ve şık videoları yer aldığı kanalda yayın sıklığı da oldukça iyi.

İyi yaşam tavsiyeleri

Dengeli bir beslenme düzeniniz olsun,

Daha fazla kalsiyum alın,

Makul derecede güneşe çıkın,

Yeterli ölçüde uyuyun,

Stresten kaçının,

Tütün ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durun.

Kaynak: IKIGAI, Hector Garcia & Frances Miralles


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here