Ana sayfa Haber Kilitli iPhone’lara Girmenin Bir Yolu Var!

Kilitli iPhone’lara Girmenin Bir Yolu Var!

0

Bilindiği üzere iPhone en sıkı kilit sistemlerinden birisine sahip. Veri kurtarma şirketi DriveSavers; özellikle çatlaması zor olan iOS cihazları da dahil olmak üzere kilitli bir akıllı telefondan hassas verileri kurtarabileceğini iddia eden yeni bir hizmeti tanıtıyor.

Passcode Lockout Data Recovery olarak adlandırılan şirketin servisi, düzenli olarak tüketiciler için reklam veriyor ve yasaların uygulanması için ya da herhangi bir resmi siber güvenlik işi için tasarlanmamış görünüyor. Buda kullanıcılarda soru işareti yaratıyor.

iPhone Telefonlar Artık Güvenli Olmayabilir

Şirket; hizmetin öncelikle kilitli cihazlara erişmek için vefat eden sevilen kişilerin aile üyeleri için tasarlandığını söylüyor.

Ancak iOS’ta veya Android cihazlarda güvenlik protokollerini nasıl atlayabildiğini tam olarak açıklamıyor. Bunun şirket politikası olduğu fikri hakim.

Kilitli bir iPhone’dan iCloud aracılığıyla doğrudan arama emri ile Apple’a geçerek bilgileri almak için yöntemler var ancak bu günlük tüketici için standart bir prosedür değil. Konuyla ilgili güvenlik ihlalleri ortaya çıkabilir. Uygulamayı kullanmayı düşünüyorsanız, bir kez daha düşümenizi öneriyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here