Ana sayfa Haber Kendi Modemini Üretecek İlk Akıllı Telefon Markası: Apple

Kendi Modemini Üretecek İlk Akıllı Telefon Markası: Apple

0

Kendine has cep telefonları denilince, akıllara ilk gelen kuruluş genellikle Apple olur. Kişiye özel seçenekleri bol tutan ve bu sayede de neredeyse her birey için özel bir telefon geliştiren kuruluş; son olarak büyük ses getirecek sistem değişikliğine gidiyor. Artık iPhone cep telefonlarının kendine özel modemleri olacak. Nasıl mı ? Haberin detayları yazımızda.

“Apple Modem Üretmek İçin Mühendis İlanına Çıktı” Sızıntısı

Özellikle de yeni iPhone modeller son derece farklı bileşenlerden oluşuyor. En basit örnek olarak; FaceID teknolojisi için bile Apple birden çok şirketle temas kurmak zorunda kalıyor.

  • Kişiye özel telefon felesefesini tüm cihazlarına yaygınlaştırmak
  • Kendi yapacağı ek teknolojilerin, büyük masraflardan kurtaracak olması
  • Ek teknolojik parçaların stok bitme tehlikesini ortadan kaldırma isteği

 

 

Apple firmasını bu kararları almaya zorladı. Henüz konuyla ilgili bütün detayların yalnızca sızıntı olduğunu ifade etmek gerekiyor. Daha öncesinde kuruluş; kendi GPU ünitesini de üretmeyi başarmıştı.

iPhone X ve türevlerinden  sonraki cihazlarda 5G kullanılacak. Apple firması daha çok bunun için hazırlıklar yapıyor. Özellikle de bazı parçaların çok yüksek fiyatlarla satılması, kuruluşu bu kararı almaya sürükledi.

Konuyla ilgili tüm gelişmeler büyük bir merakla takip edilirken, modemin 2020’den önce de kullanıma açılmayacağı da söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here