Ana sayfa Haber Kendi çalışanları bile Blackberry kullanmıyor

Kendi çalışanları bile Blackberry kullanmıyor

0

Kendi çalışanları bile Blackberry kullanmıyor

Bir zamanların popüler akıllı telefonu Blackberry, şimdi akıllı telefon pazarının en dibindeki düşüşünü büyük bir hızla sürdürüyor. 

Geçmişte özellikle plaza çalışanları, kendi özel mesajlaşma servisi BBM ve hızlı e-posta alıp/göndermeye olanak sağlayan sistemi nedeniyle Blackberry‘yi oldukça popüler bir biçimde kullanıyorlardı. Ancak hem Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarının yükselişi, hem de Blackberry telefonlarının uygulama üreticilerinden yeterli ilgiyi görmemesi, o popülerliği günden güne eritti. Bir zamanlar pazarda zirveye oynayan Blackberry, bugün akıllı telefon pazarının en dibinde ve gittikçe de kan kaybediyor.

Son olarak sosyal medyaya yansıyan bir paylaşım ise, kalan son Blackberry fanlarını bile güldürdü. Zira Blackberry’nin kurumsal Twitter hesabındaki twitler, iPhone ile gönderiliyordu. Yani kendi çalışanları bile Blackberry kullanmıyor anlaşılan…

öte yandan geçtiğimiz hafta teknoloji kulislerine bomba bir haber düştü. Samsung’un batmak üzere olan Blackberry’yi satın almakla ilgilenmesi hızla sektör bloglarında yayılınca, dibe vuran Blackberry hisseleri bir anda %30 arttı. Ancak Blackberry yöneticileri bu haberi yalanladı.

Blackberry’nin hala başka şirketlerin gündeminde olmasının nedeni ise, bünyesinde bulunan onbinlerce patent olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here