Ana sayfa Makale Kediler güzeldir

Kediler güzeldir

0

Halk arasında “nankör” olarak tanımlanan kediler, aslında birer terapi kaynağı. Kedilerin yanısıra, evcil hayvanlarınız sizleri aslında kanserden, stres bozukluklarından korumakla birlikte, çocuklarınıza da liderlik ruhunu aşılıyorlar.  Her evcil hayvanın, aslında bir sürü psikolojisiyle haraket etmesi ve bizleri de onların sahipleri olarak değil, onların liderleri olarak görmeleri hem yetkişkinlerdeki hem de çocuklardaki liderlik ruhunu arttırıyor. Evcil hayvanların maharetleri bununla da kalmıyor ve yetişkinleri stresten ve bazı hastalıklardan da koruduğu biliniyor.

Mevcut durumda bazı araştırmalara göre, kanser olan kedi sahipleri ilaçlara oranla daha olumlu gelişmeler gösteriyor ve motivasyon olarak da ilaç kullanan hastalara göre moral durumları çok daha iyi. Elbette bunun gibi hastalıklar ilaç gibi şeylerle daha garantili iyileştirilse de, evcil hayvanların getireceği moral ve motivasyon iyileşme döneminin verimliliğini iki kat daha arttırıyor. Bununla birlikte, özellikle kedilerin patilerinde bulunan dezenfektan dokular bilindiği gibi ev içerisinde de mikrop taşımayarak bebekler ve çocuklar için de bir sorun teşkil etmiyor.

 

 

Evcil hayvanlar, özellikle çocuk ve bebek yaş grupları için de çok önemli. Kedi ve köpek cinslerinin, sahiplerine bir lider gözü ile bakmaları ve kişilere sosyal sorumluluklar yüklemeleri, çocuklardaki asosyallik, utangaçlık gibi durumları da geride bırakıyor. Kedi veya köpek besleyen ailelerin çocukları, onların getirdiği ortamlar içerisinde sosyal ortamlara daha çabuk alışıp, insan ilişkilerini daha net bir şekilde geliştirebiliyorlar. çocukların gelecekleri konusunda önemli olan sosyal yaşantı, kedi ve köpekler ile birlikte daha farklı gelişiyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here