Ana sayfa Mobil Katlanabilir Samsung Galaxy F (ya da Galaxy X) Görselleri

Katlanabilir Samsung Galaxy F (ya da Galaxy X) Görselleri

0

Samsung uzun süredir sızıntılarla karşımıza çıkan ve sonunda tasarımsal bir değişiklikle gelecek modeli Galaxy F ya da Galaxy X’i tanıtmaya hazırlanıyor. Ocak ayında yapılacak CES 2019 etkinliğinde firmanın ortaya çıkarmasını beklediğimiz fakat adı konusunda hala belirsizlikler olan cihaz, Galaxy F ya da Galaxy X olarak adlandırılacak.

Koreli teknoloji devinin yeni inovasyonunu merakla beklerken Hollandalı web sayfası NieuweMobiel, Jonas Dähnert ile bir ortaklığa giderek ortaya nefis görseller çıkardı.

Cihaz en çok Galaxy X olarak adlandırılsa da daha önce iptal edilen projenin adı olan Galaxy F’in de kullanılma ihtimali var. Ortaya çıkan görsellerde cihaz her açıda sergilenirken doksan derecede bile stabil durabildiği gözlerden kaçmıyor. Küçük bir hatırlatma, görseller firmanın şimdiye kadar yaptığı patent başvurularından esinlenilerek ortaya çıkarıldı.

İlgili Haber: Samsung Galaxy Note 9 Özellikleri ve Fiyatı

Görüldüğü üzere, cihaz tam olarak katlanamıyor. Microsoft Surface Book’ta da kullanılan mekanizma, aynı şekilde tam olarak katlanamıyor. Bu durum bazıları için rahatsız edici olabilir. Küçük bir tasarım ayrıntısı da cihazın katlanmış halinde açık bırakılan ekran parçası. Bu parça, bildirimleri göstermek ya da medya kontrolleri için kullanılabilir.

Görsellerde parmak izi okuyucu her ne kadar arka tarafta konumlandırılmış olsa da Samsung sensörü ekran içine yerleştirebilir. Kameralara bakacak olursak ise önde ve arkada ikişerden toplam dört adet görebiliriz.

Daha önceki söylentilere göre 7 inç ya da daha büyük ekranla gelecek olan akıllı telefon, 21:9 en-boy oranına sahip olacak. Çözünürlüğün 1440×3360 olması bekleniyor. Batarya kapasitesinin ise 3.000mAh ile 6.000mAh arasında olacağı hemen hemen kesin diyebiliriz. Sonuçta bu gayet büyük bir aralık.

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu, söylentilere göre 1.850 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Bu etiket, cihazın büyük kitlelere hitap etmediğini bizce açıkça ortaya koyuyor. Yine de Amerikan ürünlerine karşı başlatılan boykotun etkisiyle Samsung’a sarılırsak, bu modeli satın almamız bize tartışmalarda kesinlikle avantaj sağlayacaktır. Ne de olsa Güney Kore malı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here