Ana sayfa Haber Kaspersky Lab ücretsiz

Kaspersky Lab ücretsiz

0

Kullanıcıları, yakın zamanda keşfedilen çok sayıda Android güvenlik açığına karşı korumak amacıyla Kaspersky Lab, platform için ücretsiz bir mobil uygulamasını piyasaya sürdü.

Güvenlik açıklarından faydalanılmasını önlemek için Kaspersky Lab, Android cihaz sahiplerinin cihazlarını tüm bu güvenlik açıklarına karşı taramalarına ve cihazlarında bunlardan faydalanan herhangi bir uygulamanın yüklü olmadığından emin olmalarına olanak tanıyor.

Bu uygulama algılanan güvenlik açıklarını kapatmaz ancak bir tehdit algılandığı takdirde kullanıcıyı, Kaspersky Internet Security for Android‘in ücretsiz sürümünü yüklemesi için uyarır. Bu ürün cihazı, güvenlik açıklarının zararlı yazılımlar tarafından kullanılıp kullanılmadığından bağımsız olarak zararlı kodlara karşı koruyor. 
 

Yeni güvenlik açıklarının en önemlilerinden biri de Bluebox Labs uzmanları tarafından keşfedilen, saldırganların zararlı yazılımlar dahil her uygulamayı tanınan tedarikçiler tarafından geliştirilmiş yasal programlar olarak gizlemelerine olanak tanıyan bir güvenlik açığı oldu. Bu güvenlik açığına Sahte Kimlik (Fake ID) adı verildi.
 

Android 2.3 ve sonraki sürümlerle uyumlu olan Kaspersky ücretsiz Fake ID Scanner, Google Play‘den İngilizce ve Rusça olarak iki farklı dilde satın alınabilir.

ücretsiz indirmek için

  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here