Kaspersky Lab ücretsiz

Kaspersky Fake ID Scanner kullanıcılarının güvenlik açıklarını bulmak için telefon ve tableti tarıyor

Kullanıcıları, yakın zamanda keşfedilen çok sayıda Android güvenlik açığına karşı korumak amacıyla Kaspersky Lab, platform için ücretsiz bir mobil uygulamasını piyasaya sürdü.


Güvenlik açıklarından faydalanılmasını önlemek için Kaspersky Lab, Android cihaz sahiplerinin cihazlarını tüm bu güvenlik açıklarına karşı taramalarına ve cihazlarında bunlardan faydalanan herhangi bir uygulamanın yüklü olmadığından emin olmalarına olanak tanıyor.

Bu uygulama algılanan güvenlik açıklarını kapatmaz ancak bir tehdit algılandığı takdirde kullanıcıyı, Kaspersky Internet Security for Android'in ücretsiz sürümünü yüklemesi için uyarır. Bu ürün cihazı, güvenlik açıklarının zararlı yazılımlar tarafından kullanılıp kullanılmadığından bağımsız olarak zararlı kodlara karşı koruyor. 
 

Yeni güvenlik açıklarının en önemlilerinden biri de Bluebox Labs uzmanları tarafından keşfedilen, saldırganların zararlı yazılımlar dahil her uygulamayı tanınan tedarikçiler tarafından geliştirilmiş yasal programlar olarak gizlemelerine olanak tanıyan bir güvenlik açığı oldu. Bu güvenlik açığına Sahte Kimlik (Fake ID) adı verildi.
 

Android 2.3 ve sonraki sürümlerle uyumlu olan Kaspersky Ücretsiz Fake ID Scanner, Google Play'den İngilizce ve Rusça olarak iki farklı dilde satın alınabilir.

Ücretsiz indirmek için

  

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam