Ana sayfa Yazılım Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor

Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımları ödüle doymuyor

0
Kaspersky Lab uzmanlarının bilgisayar kullanmayı ve internette gezinmeyi daha güvenli hale getirmek için geliştirdiği Kaspersky Internet Security 2010 ve Kaspersky Anti-Virus 2010 yazılımlarına ödül yağdı. Kaspersky Anti-Virus 2010, AV Comparatives”ten en iyi koruma sağlayan yazılıma verilen “Gelişmiş+”, Kaspersky Internet Security 2010 ise Anti-Malware Test Lab”in “Altın Sıfır Gün Koruması” ödülü aldı.

Dünyanın önde gelen güvenlik içerik yönetim çözümleri geliştiren yazılım şirketlerinden Kaspersky Lab”e ödül yağdı. Kaspersky Anti-Virus 2010 antivirüs çözümlerini karşılaştırmalı olarak test eden AV-Comparatives”ten, Kaspersky Internet Security 2010 ise Anti-Malware Test Lab”den ödül almayı başardı.

Avusturya”nın saygın ve bağımsız araştırma laboratuvarı AV-Comparatives, anti-virüs yazılımlarını karşılaştırmalı olarak test ediyor. Anti-virüs çözümleri, aralarında NetSky, RJump, Rustock ve Zbot gibi çok bilinen kötü amaçlı yazılımlara karşı testte tabi tutuldu. Kaspersky Lab uzmanlarının geliştirdiği Kaspersky Anti-Virus 2010 yazılımı testti geçerek AV-Comparatives”in en üst seviye koruma sağlayan çözüme verdiği “Gelişmiş+” ödülünü aldı.

AV-Comparatives”in uzmanları, aralarında Symantec, McAfee ve ESET gibi firmaların da bulunduğu 16 anti-virüs yazılımı üreten firmaların yazılımlarını yeni nesil son virüslere karşı da test etti. Testler sonunda Kaspersky Anti-Virus 2010″un ileride ortaya çıkabilecek sorunlara karşı güçlü bir savunma sağladığı görülerek, “En İyi Proaktif Koruma Sağlayan” yazılım olarak belirlendi ve bu kategoride de “Gelişmiş+” ödülüne layık görüldü.

 

Kötü amaçlı yazılımlara karşı sunduğu etkili çözümlerden dolayı milyonlarca kullanıcının güvenini kazanan Kaspersky Internet Security 2010 ise Anti-Malware Test Lab”in “Altın Sıfır Gün Koruması” (Gold Zero-Day Protection) ödülü almayı başardı. Yaptığı güvenlik yazılım testleriyle siber alemin güven ve saygınlığını kazanan web sitesi Anti-Malware Test Lab, 7 Haziran ile 22 Ekim tarihleri arasında güvenlik yazılımlarını test etti.

Testlerde güvenlik çözümü sunan 20 firmanın ürünleri karşılaştırmalı olarak incelendi. Farklı yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen dinamik testler sonunda, Kaspersky Internet Security 2010″nun kötü amaçlı zararlı yazılımların etkisini yüzde 92 azaldığı görüldü. Bundan dolayı ürün “Altın Sıfır Gün Koruması” ödülüne layık gördü.

Tüm bu gelişmeler Kaspersky Lab”in satış ve gelirlerine olumlu yansıyor. Nitekim, bağımsız araştırma kuruluşu IDC uzmanlarının hazırladığı 2009-2013 Dünya Son Kullanıcı Güvenlik çözümü Gelir Tahmini Raporu bunu teyit ediyor. Rapor, Kaspersky Lab”in dünya ortalamasının yüzde 13 üstüne çıkarak yüzde 102″lik büyüme kaydettiğini ve artık son kullanıcılara güvenlik çözüm sağlayan şirketler arasında 4″üncü sıraya oturduğunu gösteriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here