Ana sayfa Yazılım Kaspersky Internet Security 2010

Kaspersky Internet Security 2010

0

Ünlü Anti-Virüs yazılımı Kaspersky’nin yeni sürümü test merkezi konuğumuz oldu.

Antivirüs deyince akla gelen birkaç isim var kuşkusuz. Bunlardan birisi ise Kaspersky. Kullanıcılarına sunduğu başarılı virüs koruma sistemiyle kullanıcıların beğenisini kazanan yazılımın 2010 sürümünü enine boyuna sizin için inceledik.
Kaspersky Internet Security 2010’un bilgisayarınızı saldırgan yazılımların yanında internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı da bilgisayarınızı en verimli şekilde korumanıza yardımcı oluyor.
Yazılım açıldıktan sonra göreceğiniz gibi ana pencerede Koruma, Güvenli bölge, Bilgisayarımı tara, Güncelleştirme ve Güvenlik+ adı altında 5 adet sekme bulunuyor. Lafı daha fazla uzatmadan Koruma sekmesiyle işe başlıyoruz:

Kaspersky Internet Security 2020

Koruma

Koruma sekmesi, adından da anlaşılabileceği bilgisayar korumasına ait araçların bulunduğu yer. Sekme altında 3 adet bağlantı bulunuyor. Bunlar: Dosya ve özel veri koruması, Bilgisayar güvenliği ve çevrimiçi güvenlik. Dosya koruması bağlantısına tıkladığınızda bu bağlantıyla ilgili alabileceğiniz güvenlik önlemleri yer alıyor. Bağlantının altında gelen her seçeneğin, açıklamasıyla birlikte sunulması kullanıcının işini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

 

 

Güvenli bölge

Bu sekme altında bulunan araçlar uygulama bazlı sistem hatalarına karşı önlem almanıza yardımcı oluyor. Bu araçla bilgisayarınızda aktif olarak çalışmakta bulunan uygulamaların risk seviyelerini görüntüleyebilir, gerekli uygulamaları seviye seviye sınırlayabilirsiniz.
Bu sekme altında yer alan Güvenli çalıştırma (Sandbox) özelliği, tarayıcıların çalışmasını tamamıyla çevreleyerek verilerinizi tabir-i caizse güvenli bir çember içerisine alıyor.

Aynı zamanda Güvenli bölge sekmesi altında yer alan grafik, kullanıcıya bilgisayarında kaç uygulama çalıştığını, bunların ne kadarının güvenilir, engellenmiş veya herhangi bir dereceden sınırlandırılmış olduğunu gösteriyor.

Kimlik Bilgisi Yöneticisi ise işleyebilmek için Web ile doğrudan etkileşime geçen uygulamaların sistem dosyalarını koruma altına alıyor ve denetliyor. Bunun yanında Kimlik Bilgisi Yöneticisi hizmeti işletim sistemi dosyalarını da güvenlik çemberi dahilinde tutuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here