Ana sayfa Haber Kaspersky Endpoint Security for Business: Kaspersky”nin kurumsal siber tehdit çözümü

Kaspersky Endpoint Security for Business: Kaspersky”nin kurumsal siber tehdit çözümü

0

Yeni Kaspersky Endpoint Security for Business, büyük şirketlere odaklı işlevselliğinin bir parçası olarak Kaspersky Anti-Targeted Attack platformu için bir sensör olarak kullanılabiliyor. Kurulum gerçekleştikten sonra sensör bileşeni veri toplayarak platforma gönderebiliyor ve böylece kurumsal sistemler özelinde daha fazla görüş imkanı sağlayabiliyor. Kaspersky Endpoint Security for Business dahilindeki Changes adlı denetim fonksiyonu, BT güvenlik ekiplerinin ilkelerdeki ve görevlerdeki değişiklikleri izlemesine ve yapılan herhangi bir değişikliği anında tespit etmelerine olanak tanıyor. Bu sayede, güvenlik ayarlarındaki değişikliklerin kontrolü de önemli ölçüde kolaylaşıyor.

Kaspersky Lab’ın uç nokta çözümü, 2016 BT Güvenliği Riskleri araştırmasına göre işletmeler için en önemli güvenlik kaygısı olan, verilerin korunması konusunu da çözüyor. Şirketler, Microsoft BitLocker yönetimi veya Kaspersky Disk Encryption aracılığıyla mümkün olan yeni sabit disk şifreleme özellikleri sayesinde, siber suçluların çalıntı veya kayıp cihazları ele geçirmeleri durumunda bile müşterilerini, iş ortaklarını veya işlerinin devamlılığını tehlikeye atacak kritik verilere erişemeyeceklerinden emin olabilirler. Kaspersky Security Center, Microsoft BitLocker’ı uzaktan yöneterek, unutulmuş erişim kimlik bilgilerini geri yüklemek için şifreli cihazların durumunu izleyebiliyor ve şifreleme anahtarlarını yedekleyebiliyor.

Kaspersky Endpoint Security for Business’ın, Select, Advanced ve Total olmak üzere, özel işlevlerle farklı iş ihtiyaçlarına hitap eden 3 farklı sürümü bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here