Ana sayfa İnternet Kapı kilidinizi iPhone’la açın!

Kapı kilidinizi iPhone’la açın!

0

Akıllı telefonlar ile yönetilen kapı kilitlerine en son örnek Kwikset adlı bir firmadan geldi

Akıllı telefonlar ile yönetilen kapı kilitlerine en son örnek Kwikset adlı bir firmadan geldi. Akıllı kapı kilit teknolojileri geliştiren UniKey ile ortaklık yapan Kwikset, Kevo adını verdiği yeni ürününü duyurdu.
 

iPhone 4S ve iPhone 5 için geliştirilen ve Kevo olarak adlandırılan kapı kilit sistemi kullanıcıların kapısını uzaktan kitlemesine ve açmasına olanak tanıyor.
 

Kullanıcıların bu işlemi yapabilmesi için Kevo isimli cihazı kapısına monte etmesi ve ardından cihaz için geliştirilen uygulamayı iOS”li cihazına indirmesi gerekiyor. Kullanıcılar Kevo isimli kapı kilit sistemine Bluetooth bağlantı desteği ile bağlanıyor ve akıllı telefonlarını cihaza dokundurduğunda kapı açılıyor veya kilitleniyor. Kapı kilit sistemi iOS”li cihazlar haricinde mevcut anahtar (tanımlı) kilidiyle de açılıp kilitlenebiliyor. Kullanıcılar cihaza üç kere dokunduğunda ise kapıyı kilitleyebiliyor. üzerinde LED aydınlatmanın yer aldığı (bildirimler için) ve 4 adet AA pil ile çalışan cihaz, bir yıllık kullanım imkanına sahip. Kwitset Kevo”nun haziran ayı ortasında 249 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here