Ana sayfa Haber Kandırıldık: Apple otomobil geliştirmiyor

Kandırıldık: Apple otomobil geliştirmiyor

0

Son birkaç yıldır Apple Car dedikoduları aldı başını gidiyor. Geçtiğimiz ay Apple, McLaren‘in mühendis ekibiyle görüşmeler yürütmüştü, sonrasında satın alma dedikoduları ortaya çıktı ve McLaren bu dedikoduları kesin bir dille yalanladı. Apple bu süreç içerisinde bir otomobil mühendisi kadrosu oluşturduğu kesin, bunun sonucunda Apple’ın bir otomobil projesi geliştirdiği sonucuna varıldı. Ancak son gelişmelere bakılırsa Apple aslında bir otomobil üretmiyor, otomobillerde kullanılacak bir yazılım geliştiriyor.

Haberi üreten Bloomberg. ancak sonrasında gelen veriler de oldukça ilginç. Apple’ın 2014’ten bu yana duyurduğu bir projesi var; Project Titan. Bu proje çerçevesinde Apple’ın otonom teknolojiler geliştirdiği ortaya çıktı ve Apple’ın aslında dünden bugüne görüşmeleri sürdürdüğü otomobil mühendisleri de, bu projeyle bağlantılı. üstelik geçen yıl Elon Musk’ın da bu konuyla ilgili “önemli bir proje” ifadesiyle “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” çıkarımını yaparak bu projenin ciddiyeti ortaya serildi. 

Tahminlere göre Apple’ın otonom teknolojilere can verecek olan sürücüsüz otomobil yazılımları ve bunun doğrultusunda ortaya çıkacak olan ürünler 2017 itibariyle, büyük ihtimalle de son çeyrek itibariyle tanışacağız.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here