Ana sayfa Haber Kamu Bilgileri Hacker Saldırıları Altında

Kamu Bilgileri Hacker Saldırıları Altında

0

Daha önceden de birçok kez, hacker saldırıları ile ilgili haberler gündeme gelmişti. Ancak bu saldırıların, ağırlıklı olarak şirketlere ve çok uluslu firmalara yönelik olması; kamu açısından çok da ciddi bir öneme sahip değildi.

Son zamanlarda özellikle de sağlık sigortası hizmeti veren kuruluşların bu tarz hacker saldırılarını cesaretlendirmesi ise, pekçok kişiyi korkutmaya yetiyor. Bu tarz sağlık sigortası firmalarının; hastane kayıtlarındaki kişilere ulaşmaya çalışarak, kendi sağlık sigortalarından yararlandırma gayretleri göze çarpıyor.

Peki Bugüne Kadar Kaç Kişinin Bilgileri Hacker Saldırısına Uğradı ?

Henüz tam olarak dünya genelinde resmi rakamlar bilinmese bile, neredeyse her ülkede en az 75.000 kişiye ait kişisel verilerin ihlal edildiği görülüyor. Bu da dünya genelinde milyonluk bir kesimin bilgilerinin çalındığını ortaya koymaktadır.

 

 

Her ne kadar sağlık kuruluşları, oldukça güçlü güvenlik duvarları kursa bile; hacker saldırılarını engelleme konusunda ciddi zorluklar yaşadıkları görülüyor.

Bu tarz hacker saldırılarının artmasının hemen ardından, sağlık kuruluşları ek tedbirler almaya başladı. Güvenlik duvarlarının daha da güçlendirilmesi ile birlikte, yeni güvenlik duvarı önlemleri de alındı. Ancak yine de pek çok hasta, konuyla ilgili tedirginlik yaşamaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here