Ana sayfa Haber Kalp atışlarınız otomobilinize yansısa?

Kalp atışlarınız otomobilinize yansısa?

0

Otomobilinizin hızı artıkça, kalp atış hızınız da aynı doğrultuda artuşa geçer ve saniyede 100 belki de 120’ye ulaşarak hem beyin hem de vücut sporu açısından benzersiz bir etkileri oluyor. özellikle yarış pilotları bu kalp ritm dengelerini düzenlemek adına kilometrelerce spor yapıyorken, yarış otomobili kullanmanın zeka üzerinde büyük ölçüde faydası olduğu da biliniyor.

Lexus ateşini körükleyen bir video, firma tarafından YouTube‘a yüklendi. Videoda 3 farklı teknoloji, kalp atışlarını haritaya çevirebilen bir cihaz, cihazın kalp atışlarını otomobile yansımasını sağlayan farklı bir yazılım var. 

Proje, ABD’li otomobil üreticisi olan Lexus’un bir projesi. Ancak en dikkat çekici kısım ise, sadece bir reklam veya bir tür gösteri değil, video içeriğinde aslında ileride bu yapılan gösteriyle ilgili pekçok aktivite türünden organizasyonlarının geleceği anlatılıyor.

Sürücüler her zaman otomobilleriyle tek vücut oluyorlar, otomobilleriyle birlikte düşünüyorlar. Bu projeyle birlikte Lexus her şeyi teknolojiye bağlayarak bir sürücünün kalbini Lexus‘a bağlıyor.

Kaynak

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here