Ana sayfa Donanım Kadir Doğulu, 70 bin lira tazminat ödeyecek!

Kadir Doğulu, 70 bin lira tazminat ödeyecek!

0

Fatih Harbiye‘de bir yıldız gibi parlayan yakışıklı oyuncu Kadir Doğulu‘nun bir önceki dizisi Pis Yedili ile mahkemelik olmuştu o davanın sonucu açıklandı. Kadir Doğulu 70 bin lira tazminat ödeyecek. Kadir Doğulu ani bir karar ile Pis Yedili‘yi bırakmıştı.

 

 

Doğulu dolu dolu para verecek

 

 

 

Kadir Doğulu‘nun Pis Yedili dizisinde oynarken birden çekimlere gelmediği ve diziyi bırakıp başka bir dizi ile anlaştığı iddia edilmişti. O konu yargıya taşınmıştı. Davadan karar çıktı, yakışıklı oyuncu 70 bin lira para ödeyecek.

 

TüKENMEZ Kalem Medya Reklam şirketinin sahibi Gani Müjde, başrolünde oynadığı “Pis Yedili” dizisinden ayrılan Kadir Doğulu”ya (Abdülkadir Doğulu) sözleşmeye uymadığı gerekçesiyle 100 bin liralık tazminat davası açtı.  Mahkeme, haksız yere sete gelmeyerek başka dizide oynamaya başladığı belirlenen Kadir Doğulu“nun 70 bin lira tazminat ödemesine hükmetti.

 

 

Doğulu dolu dolu para verecek

 

 

 

İstanbul Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi”nde görülen duruşmaya davacı Tükenmez Kalem Medya Reklam şirketinin avukatı katılırken, davalı Kadir Doğulu gelmedi. Duruşmada söz alan davacı reklam şirketi avukatı, “Sunduğumuz senaryoda görüldüğü üzere davalının haksız yere sete gelmeyerek başka dizide oynamaya başlaması sebebiyle senaryo da değişti. Davamızı kanıtladık. Kabulüne karar verilsin” dedi. Davayı karara bağlayan yargıç, davayı kısmen kabul ederek, davalı Kadir Doğulu“nun davacı şirkete 70 bin lira cezai şart bedeli ödemesine karar verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here